(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Ładunki, Inne ładunki Dodano: 2018-04-09 13:51

19 12 12

(Nr 2564104)
19 12 12

Długość [m]:

1

Szerokość [m]:

1

Wysokość [m]:

1

Waga w kg (łączna):

1.00

Czy ładunek jest na paletach?:

Nie

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Wymiary podane w przybliżeniu

Dystans: 155.00 km

Transport sprzętu AGD

    Koszt transportu różnych towarów jest zależny od wielkości towaru, terminu transportu oraz odcinka pomiędzy miejscem załadunku i rozładunku.

Klasyfikacje ładunków

    Przewóz towarów rozdzielamy na podkategorie takie jak: palety, niepełny samochód dostawczy, pełna ciężarówka, pojemniki metalowe oraz wywrotka.

    Palety - stanowią podłoże, na którym układa się mniejsze przedmioty lub paczki. Najpopularniejszym typem palety są palety euro. Na nich najczęściej transportuje się meble, szkło, artykuły budowlane (takie jak terakota, kamień itd.), okna jak również materiały chemiczne.

    Niepełna ciężarówka - LTL to przewóz ładunku, który powinno się przewozić samochodem - Tirem i zapełnia jedynie część przestrzeni ładunkowej. Do tego typu przewozu używa się ciągniki siodłowe, ciężarówki z chłodnią lub izotermią itp.

    Pełny samochód dostawczy - FTL dotyczy transportu ładunku, który wymaga pełnej przestrzeni ładunkowej pojazdu - Tira.
Przy takim typie transportu stosuje się różnego typu samochody ciężarowe.

    Kontenery – Przewóz niektórych ładunków może wymagać kontenera – przede wszystkim przy przewozie ładunków płynnych lub ładunków sypkich. W tych pojemnikach metalowych można także transportować towary drobne w opakowaniach – workach, pudełkach itp. W pojemnikach metalowych można przewozić także palety.

    Wywrotka – służy do przewozu ładunków płynnych i kawałkowych – bez problemu można poznać ją dzięki charakterystycznej skrzyni ładunkowej, przechylonej do tyłu lub na bok.

    Pozostałe towary – ładunki, które nie zaliczają się do powyższych kategorii wówczas zalicza się je do tzw. towarów innych. Znajdziemy tu na przykład zlecenia dotyczące transportu rusztowania czy transportu gąsienic od koparki.

Adres i termin nadania

Ełk, 19-300, Polska

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Zawisty Podleśne, 07-320, Polska

Termin elastyczny