1942 Willy Jeep MB (Nr 7569400)

Waga
Sztuk
1942 Willy Jeep MB
Długość
337 cm
ok.
1140 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1140 kg
Dystans
2753 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Włochy, Campania, Lago Patria

Od 30 maj 2021 do 31 maj 2021

Adres i termin dostawy

Portugalia, Área Metropolitana De Lisboa, Alcabideche

Od 12 cze 2021 do 14 cze 2021


Transport samochodu

Potrzeba przewozu auta uwidacznia się często, jeśli kupujemy nowy samochód lub ściągamy go od ostatniego posiadacza, na przykład z Anglii. Ostateczny koszt i przygotowanie transportu zależą od elementów takich jak: stan samochodu, jego waga i gabaryty oraz trasa.

Jak najpewniej i najtaniej przewieść pojazd?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o transporcie wozu na Clicktrans.pl, a już za moment dostaniemy propozycje od przewoźników, którzy specjalizują się w przewozie aut. W trakcie wyboru przewoźnika należy przekonać się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia pojazdu.

Metody przewożenia wozu

Do transportu samochodu pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd oraz przyczepa). Fundamentalne znaczenie ma dokładne zamocowanie samochodu – koła wozu powinny być przypięte czteroma linami mocującymi w taki sposób, żeby wóz nie zmieniał umiejscowienia w trakcie przewozu. Wypada pamiętać także, iż rzeczywista waga przyczepy nie powinna przerastać rzeczywistej masy pojazdu ciągnącego.

Procedury

Aby samodzielnie transportować samochód osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w przypadku gdy masa całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W momencie gdy DMC przekracza 3,5 t., zazwyczaj wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zamawiamy transport w firmie w obszarze Unii Europejskiej, często potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zamówienia, który upoważnia firmę transportową do odbioru samochodu.