(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

1956 Merceders 180 Ponton (Nr 7619566)

1956 Merceders 180 Ponton
Waga
Sztuk
1956 Merceders 180 Ponton
Długość
446 cm
ok.
1070 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1070 kg
Dystans
2467 km
Faktura VAT:
Wymagana

Adres i termin nadania

Norwegia, Møre Og Romsdal, Alesund

12 kwi 2021

Adres i termin dostawy

Włochy, Lombardy, Milan

Od 29 kwi 2021 do 30 kwi 2021


Transport samochodu

Zapotrzebowanie transportu wozu pojawia się niekiedy, gdy zakupujemy nowy pojazd lub ściągamy go od wcześniejszego właściciela, na przykład z Niemiec. Rozstrzygający koszt i przygotowanie transportu zależą od czynników takich jak: stan auta, jego ciężar i gabaryty oraz trasa.

Jak najbezpieczniej i najtaniej przewieść auto?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o transporcie wozu na Clicktrans.pl, a już za moment uzyskamy oferty od przewoźników, którzy specjalizują się w transporcie pojazdów. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego należy utwierdzić się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia wozu.

Metody przewożenia wozu

Do przewiezienia wozu służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd i przyczepa). Kluczowe znaczenie ma dokładne zamocowanie pojazdu – koła samochodu należy przypiąć czteroma pasami mocującymi w taki sposób, aby wóz nie zmieniał umiejscowienia w czasie przewozu. Wypada nie zapominać także, że właściwa waga naczepy nie powinna przerastać właściwej masy auta holowanego.

Formalności

Aby samodzielnie transportować wóz osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w momencie kiedy masa całkowita nie przekracza 3,5 t. W przypadku gdy DMC jest większa niż 3,5 tony, zazwyczaj konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zlecamy przewóz w firmie na terenie UE, zwykle potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zlecenia, który uprawnia przewoźnika do odbioru auta.