(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

1975 Range Rover (does not run) (Nr 5385386)

1975 Range Rover (does not run)

Marka i model:

1975 Range Rover

Waga w kg (łączna):

1800

Budżet zlecenia [€]:

1100

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1076.00 km

Adres i termin nadania

Norwegia, Vestfold, Larvik

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Niemcy, Nadrenia Północna-Westfalia, Dusseldorf

Termin elastyczny


Transport samochodu

Potrzeba transportu pojazdu pojawia się często, jak kupujemy nowy samochód lub ściągamy go od poprzedniego posiadacza, przykładowo z UK. Decydujący koszt i zorganizowanie transportu zależą od czynników takich jak: stan auta, jego ciężar i wielkość oraz trasa.

Jak najlepiej i najtaniej transportować samochód?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o przewiezie samochodu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już w parę minut otrzymamy oferty od przewoźników, którzy specjalizują się w transporcie wozów. W trakcie wyboru przewoźnika należy utwierdzić się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia wozu.

Metody przewożenia auta

Do przewiezienia wozu służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd i naczepa). Zasadnicze znaczenie ma umiejętne przymocowanie auta – koła pojazdu powinny być przypięte czteroma taśmami trzymającymi tak, żeby samochód nie zmieniał położenia w czasie przewozu. Wypada nie zapominać także, że właściwa waga przyczepy nie powinna przekraczać faktycznej masy auta ciągnącego.

Procedury

Żeby samodzielnie transportować pojazd osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w przypadku jak waga całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W momencie jeżeli DMC jest większa niż 3,5 t., najczęściej konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zamawiamy przewóz w firmie transportowej na terenie UE, często potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zamówienia, jaki upoważnia przewoźnika do odbioru pojazdu.