(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

1976 Hongqi CA 773 (Nr 5362274)

Marka i model:

1976 Hongqi CA 773

Waga w kg (łączna):

1580

Budżet zlecenia [zł]:

2000

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1220.00 km

Adres i termin nadania

Szwajcaria, Zürich, Küsnacht

31 paź 2019

Adres i termin dostawy

Polska, Śląskie, Częstochowa

30 lis 2019


Transport samochodu

Zapotrzebowanie transportu wozu pojawia się nierzadko, jeżeli kupujemy nowy wóz czy też sprowadzamy go od ostatniego posiadacza, na przykład z Włoch. Decydujący koszt i przygotowanie przewozu zależą od czynników takich jak: stan wozu, jego waga i wielkość oraz trasa.

Jak najbezpieczniej i najtaniej transportować auto?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o transporcie auta na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już za moment uzyskamy propozycje od firm transportowych, które ukierunkowują się w transporcie aut. Przed wyborem firmy transportowej należy przekonać się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku zniszczenia wozu.

Metody transportu auta

Do przewiezienia auta pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód i naczepa). Zasadnicze znaczenie ma umiejętne przymocowanie ładunku – koła wozu należy przypiąć czteroma taśmami mocującymi w taki sposób, aby samochód nie zmieniał położenia w trakcie przewozu. Wypada nie zapominać również, iż faktyczna masa przyczepy nie powinna przekraczać faktycznej masy samochodu ciągnącego.

Procedury

Aby niezależnie przewozić wóz osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w momencie jeżeli waga całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W momencie jeżeli DMC przekracza 3,5 t., zazwyczaj wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zlecamy transport w firmie transportowej na terenie Unii Europejskiej, często potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zamówienia, jaki upoważnia firmę do odbioru auta.