(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

1984, hagglund x 19 (Nr 6530290)

1984, hagglund x 19
Waga Sztuk:
1984, hagglund
Długość
700 cm
Szerokość
190 cm
Wysokość
200 cm
5500 kg
19
Sprawny*:
Nie

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga: 104500 kg
Dystans: 754 km
Faktura VAT: Wymagana

Adres i termin nadania

Finlandia, Finlandia, Tervola

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Finlandia, Uusimaa, Helsinki

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zapotrzebowanie transportu samochodu uwidacznia się niekiedy, jeśli nabywamy nowy pojazd lub sprowadzamy go od ostatniego posiadacza, przykładowo z Austrii. Ostateczny koszt i zorganizowanie przewozu uzależnione są od elementów takich jak: stan auta, jego ciężar i gabaryty oraz odcinek do pokonania.

Jak najpewniej i najtaniej przewieść auto?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o transporcie pojazdu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już za moment dostaniemy propozycje od firm transportowych, które ukierunkowują się w przewozie wozów. Przed wyborem przewoźnika warto upewnić się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia samochodu.

Metody transportu samochodu

Do przewiezienia samochodu służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód i naczepa). Najważniejsze znaczenie ma dokładne zamocowanie samochodu – koła wozu powinny być przypięte 4 taśmami trzymającymi tak, żeby wóz nie zmieniał miejsca w trakcie transportu. Należy pamiętać również, że rzeczywista masa przyczepy nie powinna przekraczać faktycznej masy samochodu ciągnącego.

Procedury

Aby samodzielnie transportować pojazd osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeśli masa całkowita nie przekracza 3,5 tony. W przypadku jeśli DMC jest większa niż 3,5 tony, najczęściej potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zamawiamy przewóz w firmie w obszarze UE, zwykle wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zamówienia, jaki uprawnia przedsiębiorstwo do odbioru wozu.