(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

1bicicleta (Nr 4587373)

1bicicleta

Waga w kg (łączna):

25.00

Dystans: 0.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Walencja, Calp

9 lip 2019

Adres i termin dostawy

Stany Zjednoczone, New Jersey, Princeton

4 wrz 2019


Transport rowerów

Transport dwóch kółek dotyczy sytuacji, w których pragniemy wyruszyć na wypad na odległych trasach, a nie mamy sposobu przetransportowania roweru. Opcję na przewóz jednośladów wysyłają także sprzedawcy i nabywcy dwóch kółek, a także ludzie, którzy ofiarowują rower w prezencie.

Przygotowanie jednośladu do transportu

W sytuacji, kiedy transportujemy nowiusieńki jednoślad trzeba zostawić go w oryginalnym pudle. Kiedy potrzebujemy to przewozimy również rower, który jest nienowy, jednak warto ulokować go w kartonie po rowerze (należy użyć oryginalnego opakowania albo nabyć stosowny karton w sklepie remontowym lub rowerowym). Przed ulokowaniem roweru w kartonie warto poodkręcać oraz usunąć wszelkie ruszające się części – pedały, lampy, kierownicę. Powyższe elementy roweru przydałoby się ulokować w osobnych, mniejszych kartonach albo zabezpieczyć wycinkami brystolu i umocować je do ramy roweru. Ramę i kierownicę warto okręcić folią bąbelkową (warstwa folii powinna posiadać przynajmniej 2 cm grubości). Wychodzące fragmenty na przykład jak śruby lub przerzutki warto osłonić kartonowymi nakładkami. Puste powierzchnie w opakowaniu opłaca się zabezpieczyć makulaturą czy też folią bąbelkową bądź folią stretch w roli amortyzatora. Dzięki takim zabezpieczeniom rower nie jest w stanie przesuwać się w pudle. W następnej kolejności pudło zaklejamy grubą i solidną taśmą.

Jeśli podejmiemy decyzję, aby zlecić transport roweru w firmie transportowej, nie musimy martwić się o zapewnienie materiałów chroniących paczkę.

Koszt transportu roweru

Cena przewozu roweru jest zależna od paru uwarunkowań, takich jak: liczby kilometrów potrzebnych do przejechania, ilości rowerów, ich wielkości, a także daty wykonania przewozu. Przykładowo transport jednośladu z Londynu (Wielka Brytania) do Krakowa (Polska) to koszt średnio 90 PLN. Za przewóz jednośladu z Holandii do Częstochowy zapłacimy średnio 120 złotych. Transport jednośladu trekkingowego z Kamienicy do Łodzi to cena 80 PLN.