(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

1bokser (Nr 4900558)

Waga w kg (łączna):

13

Dystans: 2003.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Mazowieckie, Szydłowiec

18 sie 2019

Adres i termin dostawy

Wielka Brytania, South Yorkshire, Barnsley

Termin elastyczny


Transport zwierząt

Transport zwierząt

Gdy potrzebujemy zlecić przewóz zwierzaka, dla przewoźników istotna będzie jego rasa, ciężar oraz szczegółowy opis zwierzaka. Przewożone zwierzę powinno być zdolne do transportu - nie powinno być w takim przypadku chore ani ranne. Jeśli planujemy przetransportować kota, psa lub królika należy zadbać o szczepienie na wściekliznę i wszczepienie mikroczipu identyfikacyjnego.

Szczepienie przeciw wściekliźnie jest uważane za aktualne po upływie trzech tygodni od pierwszego szczepienia u zwierząt powyżej 3 miesiąca życia. W innych przypadkach, szczepienie zyskuje ważność tego samego dnia, w którym zostało zrobione. Ważne jest to, że dopiero po szczepieniu przeciw wściekliźnie, lekarz weterynarii może wstrzyknąć mikroczip.

Papiery potrzebne przy przewozie zwierząt

Psy, koty i fretki powinny posiadać paszport wydany przez lekarza weterynarii. Spis lekarzy uprawnionych do wystawiania paszportów można wyszukać w serwisie Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Koszt wydania takiego dokumentu to 51 złotych.

Obok paszportu potrzebne są także dokumenty potwierdzające pochodzenie zwierzęcia, informujące kto jest właścicielem. Potrzebne są też takie dane jak data i trasa przejazdu i przewidywany czas transportu. Spis firm przewozowych upoważnionych do przewozu zwierząt jest możliwe zobaczyć w serwisie www Głównego Inspektoratu Weterynarii.

Jak przewozić zwierzęta?

Zwierzę można transportować samochodem, kiedy posiadamy właściwy przenośnik. Przy przewozie zwierza można używać różnego rodzaju kontenerów, torb i mat ochronnych. W wyborze transportera decydująca powinna być jego wielkość, jak również wygoda i bezpieczeństwo zwierzęcia w trakcie podróży.