(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

1bycicle (Nr 5789058)

1bycicle

Waga w kg (łączna):

25

Dystans: 2196.00 km

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Wielki Londyn, Londyn

16 lip 2020

Adres i termin dostawy

Portugalia, Área Metropolitana De Lisboa, Lizbona

Termin elastyczny


Transport rowerów

Przewóz dwóch kółek tyczy się sytuacji, w których chcemy wybrać się na przejażdżkę na oddalonych trasach, a nie mamy szansy przetransportowania roweru. Potrzebę na przewóz rowerów zamawiają również sprzedawcy i nabywcy rowerów, a także osoby, które podarowują rower w prezencie.

Szykowanie jednośladu do transportu

W sytuacji, gdy przewozimy nowiutki jednoślad warto zostawić go w oryginalnym pudle. Jeśli chcemy to przewozimy też rower, który już był używany, jednak przydałoby się osadzić go w pudle po rowerze (należy wykorzystać elementy oryginalnego opakowania czy też nabyć odpowiedni karton w sklepie budowlanym ewentualnie rowerowym). Przed ulokowaniem roweru w opakowaniu warto zdemontować oraz ściągnąć wszelkie ruszające się części – sztycę z siodełkiem, lampy, kierownicę. Wyżej wymienione elementy jednośladu przydałoby się umieścić w oddzielnych, małych kartonach czy też zabezpieczyć kawałkami tektury i przymontować je do ramy roweru. Ramę i kierownicę trzeba obwinąć folią bąbelkową (warstwa folii powinna mieć co najmniej 2 centymetry grubości). Wychodzące elementy , przykładowo jak śruby czy też przerzutki wypadałoby zabezpieczyć kartonowymi nakładkami. Puste obszary w pudle trzeba zabezpieczyć gazetami albo folią bąbelkową albo folią stretch w roli tłumika drgań. Dzięki takiemu zabiegowi rower nie będzie przemieszczać się w paczce. W następnej kolejności pudło zapieczętowujemy szeroką i mocną taśmą.

Jeżeli podejmiemy decyzję, aby zamówić przewóz roweru u przewoźnika, nie musimy martwić się o dostarczenie tworzyw zabezpieczających rower.

Koszt transportu jednośladu

Cena przewozu roweru jest zależna od niewielkiej ilości uwarunkowań, takich jak: liczby kilometrów potrzebnych do przejechania, liczby jednośladów, ich gabarytów, a także terminu wykonania przewozu. Np., przewóz roweru z Londynu (UK) do Krakowa (Polska) to koszt około 90 zł. Za transport roweru z Częstochowy do Holandii zapłacimy ok. 120 zł. Transport jednośladu trekkingowego z Łodzi do Kamienicy to cena 80 zł.