(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Łodzie, Kajaki Dodano: 2017-10-27 20:12

1kajak

(Nr 2119467)
1kajak

Długość [m]:

5

Dystans: 464.00 km

Transport kajaków

    Kajaki najczęściej transportuje się na górze samochodu, wystarczy użyć bagażnik o wystarczająco dużej ładowności. Na bagażniku należy zamontować specjalne uchwyty. Aby ustrzec się przed przemieszczaniem się kajaka podczas jazdy, opłaca się wyłożyć gąbczasty materiał na mocowaniach bagażnika np. podkładkę z gąbki. Kajaki kładzie się do góry dnem przy użyciu specjalnych, naciągniętych taśm z zabezpieczonymi zapięciami. W momencie osobistego przewozu kajaka, auto trzeba odpowiednio oznakować. Kodeks drogowy nie zezwala na to, żeby bagaż wystawał na odległość większą niż 2 metry od tylnej płaszczyzny obrysu samochodu lub grupy pojazdów. Ładunek nie powinien także odstawać z przodu na długość większą niż 0,5 metra od przedniej płaszczyzny obrysu i na większą niż 1,5 metra od siedzenia kierowcy. Przewożony ładunek oznaczamy chorągiewką w kolorze pomarańczowym albo dwoma czerwonymi pasami. Czasami, kiedy bagaż wystaje z tyłu do oznakowania używa się białe i czerwone znaki. Inną metodą transportu kajaka jest możliwość skorzystania z przyczepy.

    Przewóz kajaka potrzebuje szczególnej rozwagi, z tej przyczyny warto zlecić usługę transportową specjalistycznej firmie, która zadba o dobre mocowanie, odpowiednie oznakowanie i dostarczenie bez szkody ładunek.

Cena przewozu kajaka

    Koszt transportu kajaka uzależniony jest od liczby przewożonych egzemplarzy, jak również wpływ na to ma odcinek od miejsca nadania do miejsca wyładunku. Średnia cena przewozu kajaka znajduje się w widełkach 0,30 – 0,50 złotych za kilometr. Na przykład, za przewóz kajaka na trasie od Manheim w Niemczech do Wałcza kosztował 260 złotych. A przewiezienie kajaka Puck – Warszawa zapłacono 220 złotych.

Adres i termin nadania

Zbiczno, 87-305, Polska

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Goczałkowice-Zdrój, 43-230, Polska

6 kwi 2018