(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

1rower (Nr 6797701)

1rower

Waga w kg (łączna):

17

Dystans: 1941.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Pomorskie, Starogard Gdański

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Wielka Brytania, Wrexham, Wrexham

Termin elastyczny


Transport rowerów

Transport jednośladów tyczy się sytuacji, w jakich pragniemy wybrać się na wypad na oddalonych trasach, a nie mamy szansy przetransportowania roweru. Opcję na przewóz jednośladów potrzebują także sprzedawcy i nabywcy rowerów, a także osoby, które podarowują rower jako upominek.

Szykowanie roweru do transportu

W przypadku, kiedy przewozimy nowiutki jednoślad trzeba zostawić go w oryginalnym kartonie. Gdy chcemy to przewozimy też rower, który już był używany, jednak najlepiej ułożyć go w pudle po rowerze (opłaca się posłużyć się elementami oryginalnego opakowania lub zakupić stosowny karton w markecie budowlanym lub rowerowym). Przed umieszczeniem jednośladu w opakowaniu warto odkręcić i zdjąć wszystkie ruszające się elementy – pedały, lampy, czasomierz. Powyższe elementy jednośladu przydałoby się ulokować w oddzielnych, małych kartonach albo zabezpieczyć wycinkami brystolu i umocować je do ramy roweru. Ramę i kierownicę trzeba pozawijać folią bąbelkową (warstwa folii powinna posiadać co najmniej 2 centymetry grubości). Wystające części na przykład jak śruby ewentualnie przerzutki należy osłonić brystolowymi nakładkami. Puste płaszczyzny w opakowaniu opłaca się zabezpieczyć gazetami ewentualnie folią bąbelkową lub folią stretch w roli amortyzatora. Dzięki temu rower nie jest w stanie przemieszczać się w paczce. W następnej kolejności karton zaklejamy szeroką i mocną taśmą.

Kiedy zdecydujemy się zlecić przewóz roweru w firmie przewozowej, nie musimy niepokoić się o doręczenie tworzyw ochraniających paczkę.

Cena transportu jednośladu

Cena transportu roweru jest zależna od kilku uwarunkowań, takich jak: liczby kilometrów potrzebnych do przejechania, ilości jednośladów, ich wymiarów, a również terminu realizacji przewozu. Na przykład przewóz jednośladu z Londynu (UK) do Krakowa (Polska) to koszt średnio 90 złotych. Za przewóz jednośladu z Holandii do Częstochowy zapłacimy około 120 złotych. Przewóz jednośladu trekkingowego z Łodzi do Kamienicy to koszt 80 PLN.