(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

2 (Nr 4551357)

2

Waga w kg (łączna):

50.00

Dystans: 1368.00 km

Adres i termin nadania

Włochy, Lacjum, Rzym

Od 17 sie 2019 do 18 sie 2019

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Katalonia, Barcelona

20 sie 2019


Transport rowerów

Przewóz dwóch kółek dotyczy sytuacji, w których myślimy o tym, aby wybrać się na wyprawę na dalekich trasach, a nie mamy sposobu przewiezienia jednośladu. Potrzebę na transport dwóch kółek zlecają również sprzedawcy i nabywcy jednośladów, a także ludzie, którzy ofiarowują rower w prezencie.

Przygotowanie jednośladu do przewozu

W przypadku, kiedy przewozimy nowy jednoślad opłaca się zachować go w oryginalnym kartonie. Gdy potrzebujemy to przewozimy też jednoślad, który już był używany, jednak warto umieścić go w opakowaniu po rowerze (warto wykorzystać elementy oryginalnego pudła lub kupić właściwy karton w supermarkecie remontowym bądź rowerowym). Przed ulokowaniem jednośladu w kartonie trzeba zdemontować i zdjąć jakiekolwiek ruszające się elementy – sztycę z siodełkiem, dzwonek, czasomierz. Wcześniej opisane elementy roweru dobrze będzie umieścić w oddzielnych, mniejszych kartonach lub zabezpieczyć wycinkami brystolu i przytwierdzić je do ramy roweru. Ramę i kierownicę warto pozawijać folią bąbelkową (warstwa folii powinna mieć przynajmniej dwa centymetry grubości). Wychodzące fragmenty takie jak śruby albo przerzutki należy osłonić kartonowymi ochraniaczami. Puste powierzchnie w opakowaniu warto osłonić gazetami albo folią bąbelkową czy też folią stretch w roli tłumika drgań. Dzięki temu jednoślad nie jest w stanie przemieszczać się w paczce. W następnej kolejności karton zapieczętowujemy szeroką i solidną taśmą.

Kiedy zdecydujemy się zlecić transport jednośladu w firmie transportowej, nie musimy niepokoić się o dostarczenie surowców chroniących jednoślad.

Cena przewozu roweru

Cena przewozu roweru jest zależna od niewielkiej ilości uwarunkowań, takich jak: odległości od miejsca nadania do miejsca docelowego, liczby dwóch kółek, ich gabarytów, a również terminu realizacji przewozu. Przykładowo przewóz roweru z Londynu (Anglia) do Krakowa (Polska) to koszt ok. 90 PLN. Za transport jednośladu z Częstochowy do Holandii to koszt średnio 120 złotych. Transport roweru trekkingowego z Kamienicy do Łodzi to cena 80 PLN.