(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

2 (Nr 4684664)

2

Waga w kg (łączna):

60.00

Dystans: 4056.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Wielkopolskie, Poznań

21 sie 2019

Adres i termin dostawy

Maroko, Pachalik D'agadir ⵍⴱⴰⵛⴰⵡⵉⵢⴰ ⵏ ⴰⴳⴰⴷⵉⵔ أگادير ‎باشوية, Agadir ⴰⴳⴰⴷⵉⵔ أگادير‎

23 sie 2019


Transport rowerów

Transport dwóch kółek dotyczy sytuacji, w jakich chcemy wybrać się na wycieczkę na oddalonych trasach, a nie mamy sposobu przetransportowania jednośladu. Potrzebę na przewóz dwóch kółek zlecają także sprzedawcy i nabywcy dwóch kółek, a również osoby, które podarowują rower jako upominek.

Przygotowanie roweru do transportu

W sytuacji, gdy transportujemy nowiusieńki rower należy zostawić go w oryginalnym pakunku. Jeżeli potrzebujemy to przewozimy również jednoślad, który już był używany, jednak dobrze będzie osadzić go w kartonie po rowerze (należy użyć oryginalnego pudła lub kupić właściwy karton w supermarkecie remontowym albo rowerowym). Przed ulokowaniem jednośladu w kartonie warto zdemontować i zdjąć wszelkie ruszające się elementy – pedały, lampy, czasomierz. Wyżej wymienione części roweru warto umieścić w osobnych, mniejszych pudełkach lub zabezpieczyć kawałkami tektury i przymocować je do ramy roweru. Ramę i kierownicę warto obwinąć folią bąbelkową (warstwa folii powinna posiadać minimalnie 2 cm grubości). Wychodzące części takie jak śruby bądź przerzutki należy zabezpieczyć brystolowymi ochraniaczami. Puste powierzchnie w kartonie trzeba osłonić papierem czy też folią bąbelkową ewentualnie folią stretch w roli tłumika drgań. Dzięki takiemu zabiegowi rower nie jest w stanie przesuwać się w kartonie. W następnej kolejności pudło zamykamy grubą i mocną taśmą.

Jeśli postanowimy zlecić przewóz jednośladu w firmie przewozowej, nie musimy kłopotać się o dowiezienie tworzyw chroniących przesyłkę.

Koszt przewozu roweru

Cena transportu roweru jest zależna od paru czynników, takich jak: liczby kilometrów potrzebnych do przejechania, liczby rowerów, ich gabarytów, a również terminu realizacji przewozu. Na przykład transport jednośladu z Londynu (UK) do Krakowa (Polska) to cena około 90 PLN. Za transport jednośladu z Holandii do Częstochowy zapłacimy ok. 120 PLN. Przewóz jednośladu trekkingowego z Łodzi do Kamienicy to cena 80 PLN.