(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

2 (Nr 4684700)

2

Waga w kg (łączna):

60.00

Dystans: 4301.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Mazowieckie, Warszawa

22 sie 2019

Adres i termin dostawy

Maroko, Pachalik D'agadir ⵍⴱⴰⵛⴰⵡⵉⵢⴰ ⵏ ⴰⴳⴰⴷⵉⵔ أگادير ‎باشوية, Agadir ⴰⴳⴰⴷⵉⵔ أگادير‎

24 sie 2019


Transport rowerów

Przewóz dwóch kółek dotyczy sytuacji, w jakich chcemy wybrać się na wycieczkę na dalekich trasach, a nie mamy możliwości przetransportowania roweru. Opcję na przewóz dwóch kółek potrzebują również sprzedawcy i nabywcy rowerów, a również ludzie, którzy dają jednoślad w prezencie.

Przygotowanie roweru do transportu

W przypadku, kiedy przewozimy nowiutki rower należy zachować go w oryginalnym opakowaniu. Jeżeli potrzebujemy to przewozimy też rower, który już był używany, jednak warto umieścić go w pudle po rowerze (opłaca się posłużyć się elementami oryginalnego kartonu albo kupić właściwy karton w markecie remontowym bądź rowerowym). Przed ulokowaniem jednośladu w opakowaniu warto zdemontować i ściągnąć wszelkie ruchome elementy – sztycę z siodełkiem, dzwonek, kierownicę. Powyższe elementy roweru warto ułożyć w oddzielnych, mniejszych kartonach albo osłonić fragmentami brystolu i zamocować je do ramy roweru. Ramę i kierownicę należy pozawijać folią bąbelkową (warstwa folii powinna posiadać przynajmniej 2 cm grubości). Wystające części takie jak śruby albo przerzutki opłaca się zabezpieczyć brystolowymi nakładkami. Puste powierzchnie w pudle należy zabezpieczyć gazetami albo folią bąbelkową lub folią stretch w roli tłumika drgań. Dzięki takim zabezpieczeniom jednoślad nie jest w stanie przemieszczać się w pudle. W następnej kolejności pudło zaklejamy szeroką i mocną taśmą.

Gdy zdecydujemy się zamówić transport jednośladu w firmie transportowej, nie musimy martwić się o zapewnienie surowców chroniących przesyłkę.

Cena przewozu jednośladu

Cena transportu roweru jest uzależniona od niewielkiej ilości uwarunkowań, takich jak: długości trasy, liczby jednośladów, ich wielkości, a również terminu wykonania transportu. Przykładowo przewóz jednośladu z Londynu (UK) do Krakowa (Polska) to cena średnio 90 złotych. Za przewóz jednośladu z Częstochowy do Holandii będzie nas kosztowało niecałe 120 PLN. Transport roweru trekkingowego z Kamienicy do Łodzi to cena 80 PLN.