(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

2 (Nr 4702540)

2

Waga w kg (łączna):

20.00

Dystans: 154.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Andaluzja, Islantilla

15 sie 2019

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Andalusia, Alcalá De Guadaíra

Termin elastyczny


Transport rowerów

Przewóz rowerów dotyczy sytuacji, w których pragniemy wybrać się na przejażdżkę na oddalonych trasach, a nie mamy szansy przetransportowania roweru. Potrzebę na przewóz rowerów potrzebują również sprzedawcy i nabywcy jednośladów, a również ludzie, którzy ofiarowują rower jako upominek.

Organizowanie jednośladu do przewozu

W sytuacji, kiedy transportujemy nowiutki jednoślad należy pozostawić go w oryginalnym pakunku. Kiedy chcemy to transportujemy też rower, który już był używany, jednak dobrze będzie osadzić go w kartonie po rowerze (opłaca się użyć oryginalnego opakowania bądź zakupić właściwy karton w markecie budowlanym ewentualnie rowerowym). Przed umieszczeniem roweru w kartonie trzeba poodkręcać i usunąć jakiekolwiek ruchome części – pedały, lampy, czasomierz. Wcześniej opisane części jednośladu dobrze będzie ułożyć w oddzielnych, małych pudełkach albo zabezpieczyć wycinkami brystolu i przykleić je do ramy roweru. Ramę i kierownicę warto zawinąć folią bąbelkową (warstwa folii powinna mieć minimalnie 2 centymetry grubości). Wychodzące fragmenty takie jak śruby bądź przerzutki należy osłonić kartonowymi nakładkami. Puste powierzchnie w opakowaniu opłaca się osłonić papierem bądź folią bąbelkową ewentualnie folią stretch w roli tłumika drgań. Dzięki takim zabezpieczeniom jednoślad nie jest w stanie przemieszczać się w kartonie. W następnej kolejności karton zapieczętowujemy grubą i mocną taśmą.

Gdy postanowimy zamówić transport jednośladu w firmie transportowej, nie musimy martwić się o dostarczenie tworzyw osłaniających paczkę.

Koszt transportu jednośladu

Cena transportu roweru jest zależna od kilku czynników, takich jak: liczby kilometrów potrzebnych do przejechania, ilości rowerów, ich wymiarów, a także daty realizacji przewozu. Na przykład przewóz jednośladu z Londynu (UK) do Krakowa (Polska) to cena niecałe 90 PLN. Za transport roweru z Holandii do Częstochowy to koszt średnio 120 zł. Transport jednośladu trekkingowego z Łodzi do Kamienicy to cena 80 złotych.