(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

2 (Nr 4742404)

2

Waga w kg (łączna):

35.00

Dystans: 712.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Walencja, Alacant

1 sie 2019

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Nawarra, Auritz

19 sie 2019


Transport rowerów

Przewóz jednośladów odnosi się do sytuacji, w których myślimy o tym, aby wybrać się na wyprawę na dalekich trasach, a nie mamy szansy przewiezienia roweru. Opcję na transport jednośladów zamawiają również sprzedawcy i nabywcy dwóch kółek, a również ludzie, którzy dają jednoślad jako upominek.

Przygotowanie roweru do transportu

W sytuacji, gdy przewozimy nowy jednoślad trzeba pozostawić go w oryginalnym pakunku. Jeżeli chcemy to przewozimy też jednoślad, który już był używany, jednak najlepiej umieścić go w kartonie po rowerze (opłaca się skorzystać z oryginalnego opakowania lub zakupić stosowny karton w sklepie budowlanym lub rowerowym). Przed umieszczeniem jednośladu w opakowaniu trzeba poodkręcać oraz usunąć wszystkie ruszające się elementy – sztycę z siodełkiem, lampy, czasomierz. Powyższe elementy roweru dobrze będzie osadzić w osobnych, małych kartonach lub ewentualnie osłonić kawałkami tektury i podpiąć je do ramy roweru. Ramę i kierownicę opłaca się poobwijać folią bąbelkową (warstwa folii powinna posiadać minimalnie 2 centymetry grubości). Wystające elementy , przykładowo jak śruby albo przerzutki wypadałoby zabezpieczyć brystolowymi ochraniaczami. Puste przestrzenie w pudle należy zabezpieczyć papierem ewentualnie folią bąbelkową czy też folią stretch w roli amortyzatora. Dzięki takim zabezpieczeniom rower nie będzie przemieszczać się w pudle. W następnej kolejności pudło zaklejamy grubą i mocną taśmą.

Jeśli podejmiemy decyzję, aby zlecić transport jednośladu w firmie przewozowej, nie musimy kłopotać się o zapewnienie tworzyw chroniących paczkę.

Cena przewozu jednośladu

Cena przewozu roweru jest zależna od niewielkiej ilości czynników, takich jak: długości trasy, liczby rowerów, ich wielkości, a także daty wykonania transportu. Na przykład transport roweru z Londynu (Anglia) do Krakowa (Polska) to koszt ok. 90 PLN. Za transport roweru z Holandii do Częstochowy to koszt średnio 120 zł. Transport roweru trekkingowego z Kamienicy do Łodzi to cena 80 złotych.