(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

2 (Nr 4854778)

2

Waga w kg (łączna):

35.00

Dystans: 152.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Podkarpackie, Mielec

7 wrz 2019

Adres i termin dostawy

Polska, Podkarpackie, Polańczyk

14 wrz 2019


Transport rowerów

Transport dwóch kółek dotyczy sytuacji, w których myślimy o tym, aby wybrać się na wypad na odległych trasach, a nie mamy sposobu przetransportowania jednośladu. Opcję na transport jednośladów wysyłają także sprzedawcy i nabywcy jednośladów, a również ludzie, którzy dają jednoślad jako upominek.

Przygotowanie jednośladu do transportu

W przypadku, jak transportujemy nowy rower trzeba zostawić go w oryginalnym kartonie. Jeśli chcemy to transportujemy też jednoślad, który jest nienowy, jednak warto umieścić go w opakowaniu po rowerze (należy posłużyć się elementami oryginalnego pudła , ewentualnie kupić właściwy karton w sklepie remontowym czy też rowerowym). Przed umieszczeniem jednośladu w opakowaniu , należy zdemontować i zdjąć wszelkie ruchome elementy – sztycę z siodełkiem, lampy, czasomierz. Wcześniej opisane części roweru warto umieścić w odrębnych, małych pudełkach lub ewentualnie zabezpieczyć wycinkami brystolu i podpiąć je do ramy roweru. Ramę i kierownicę należy obwinąć folią bąbelkową (warstwa folii powinna posiadać przynajmniej 2 cm grubości). Wychodzące elementy , przykładowo jak śruby ewentualnie przerzutki opłaca się osłonić brystolowymi nakładkami. Puste płaszczyzny w kartonie opłaca się zabezpieczyć papierem albo folią bąbelkową czy też folią stretch w roli amortyzatora. Dzięki takim zabezpieczeniom rower nie jest w stanie przemieszczać się w pudle. W następnej kolejności pudło zapieczętowujemy szeroką i mocną taśmą.

Jeżeli podejmiemy decyzję, aby zamówić przewóz jednośladu w firmie przewozowej, nie musimy kłopotać się o dowiezienie materiałów ochraniających rower.

Koszt przewozu jednośladu

Cena przewozu roweru jest zależna od niewielkiej ilości czynników, takich jak: odległości od miejsca nadania do miejsca docelowego, ilości jednośladów, ich wielkości, a także daty wykonania przewozu. Np., transport jednośladu z Londynu (Wielka Brytania) do Krakowa (Polska) to koszt ok. 90 PLN. Za transport roweru z Częstochowy do Holandii będzie nas kosztowało około 120 zł. Transport roweru trekkingowego z Kamienicy do Łodzi to koszt 80 złotych.