(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

2 (Nr 5150914)

Waga w kg (łączna):

40

Dystans: 122.00 km

Adres i termin nadania

Holandia, Noord-Holland, Amsterdam

Od 15 kwi 2020 do 16 kwi 2020

Adres i termin dostawy

Holandia, Overijssel, Steenwijkerland

Od 15 kwi 2020 do 16 kwi 2020


Transport rowerów

Przewóz dwóch kółek odnosi się do sytuacji, w których myślimy o tym, aby wyruszyć na wypad na odległych trasach, a nie mamy możliwości przewiezienia jednośladu. Opcję na transport rowerów potrzebują także sprzedawcy i nabywcy jednośladów, a również ludzie, którzy podarowują rower w prezencie.

Przygotowanie jednośladu do przewozu

W przypadku, jak przewozimy nowiusieńki jednoślad trzeba zachować go w oryginalnym opakowaniu. Jeśli potrzebujemy to przewozimy też jednoślad, który jest nienowy, jednak przydałoby się osadzić go w kartonie po rowerze (opłaca się skorzystać z oryginalnego pudła , ewentualnie zakupić stosowny karton w sklepie budowlanym czy też rowerowym). Przed ulokowaniem roweru w pudle opłaca się odkręcić oraz usunąć wszelkie ruchome elementy – sztycę z siodełkiem, lampy, czasomierz. Wyżej wymienione części roweru warto umieścić w oddzielnych, małych kartonach lub ewentualnie osłonić kawałkami tektury i przymontować je do ramy roweru. Ramę i kierownicę trzeba owinąć folią bąbelkową (warstwa folii powinna posiadać co najmniej dwa centymetry grubości). Wychodzące elementy , przykładowo jak śruby albo przerzutki opłaca się osłonić kartonowymi ochraniaczami. Puste płaszczyzny w opakowaniu opłaca się osłonić papierem albo folią bąbelkową ewentualnie folią stretch w roli amortyzatora. Dzięki takiemu zabiegowi jednoślad nie będzie przemieszczać się w paczce. W następnej kolejności pudło zapieczętowujemy szeroką i mocną taśmą.

Gdy postanowimy zlecić przewóz jednośladu w firmie przewozowej, nie musimy martwić się o dowiezienie materiałów zabezpieczających jednoślad.

Koszt przewozu jednośladu

Cena transportu roweru jest zależna od kilku czynników, takich jak: liczby kilometrów potrzebnych do przejechania, liczby rowerów, ich gabarytów, a również terminu realizacji przewozu. Na przykład transport roweru z Londynu (Anglia) do Krakowa (Polska) to cena około 90 PLN. Za przewóz roweru z Częstochowy do Holandii będzie nas kosztowało średnio 120 zł. Transport roweru trekkingowego z Kamienicy do Łodzi to koszt 80 zł.