(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

2 (Nr 5294782)

2

Dystans: 1121.00 km

Adres i termin nadania

Holandia, Gelderland, Tiel

Od 20 gru 2019 do 21 gru 2019

Adres i termin dostawy

Polska, Śląskie, Katowice

Termin elastyczny


Transport pasażerów

Przewóz podróżnych

Przewóz podróżnych może być realizowane samochodem osobowym (taksówką), nie za dużym busem (do 7 osób plus kierowca) lub autokarem (pojazdem przystosowanym do transportu więcej niż 9 pasażerów. Firma przewożąca pasażerów powinna mieć dokument kompetencji zawodowych i odpowiednie zezwolenia oraz licencje na przewozy krajowe osób, a także (w przypadku kursów poza granice Polski) – dokumenty na międzynarodowy transport osób.

Cena transportu ludzi

Koszt transportu ludzi uzależniony bywa przede wszystkim od długości trasy podróży, jak również od liczby osób oraz wagi i wielkości walizki, którą ze sobą zabierają pasażerowie. Firmie transportowej w wyczerpującej wycenie transportu osób, przyda się posiadanie informacji na temat ilości walizek lub plecaków oraz innych transportowanych przedmiotów – wypadałoby podać informację o wyczerpującej wadze oraz o wymiarach każdej sztuki pakunku. W momencie, gdy nie znasz szczegółowych wartości, oszacuj je i zawiadom o tym przewoźnika, że przekazane przez Ciebie parametry są przybliżone.

Wyznaczając kurs podróży należy napisać szczegółowe adresy – w przypadku, gdy kilkoro pasażerów podróżuje do różnego miejsca docelowego, należy powiedzieć o tym przewoźnikowi wcześniej, tak żeby mógł właściwie obmyślić trasę.

Przykładowo, za transport pasażera wspólnie z bagażem na trasie Reken (Niemcy) - Manchester (UK) wydano 400 zł. Za przewóz pasażerki wraz z pupilem z Luton (Wielka Brytania) do Szczecina zapłacono 550 zł. Przewóz pasażera z Wellingborough (Wielka Brytania) do Roermond (Holandia) wiązał się z kosztem 250 PLN.