(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

2 (Nr 5596531)

2

Waga w kg (łączna):

60

Dystans: 2085.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Berlin, Berlin

29 cze 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Kantabria, Torrelavega

Termin elastyczny


Transport rowerów

Transport rowerów odnosi się do sytuacji, w których myślimy o tym, aby wyruszyć na wyprawę na dalekich trasach, a nie mamy możliwości przetransportowania roweru. Opcję na przewóz jednośladów potrzebują także sprzedawcy i nabywcy dwóch kółek, a także osoby, które ofiarowują jednoślad jako upominek.

Przygotowanie jednośladu do transportu

W sytuacji, jak transportujemy nowiutki jednoślad warto zachować go w oryginalnym kartonie. Jeśli potrzebujemy to transportujemy też rower, który już był używany, jednak przydałoby się ułożyć go w pudle po rowerze (opłaca się posłużyć się elementami oryginalnego opakowania lub zakupić pasujący karton w supermarkecie budowlanym lub rowerowym). Przed ulokowaniem roweru w opakowaniu opłaca się odkręcić i zdjąć wszelkie ruchome części – sztycę z siodełkiem, dzwonek, czasomierz. Wyżej wymienione części roweru warto ulokować w oddzielnych, mniejszych pudełkach lub ewentualnie osłonić kawałkami brystolu i podpiąć je do ramy roweru. Ramę i kierownicę opłaca się pozawijać folią bąbelkową (warstwa folii powinna posiadać przynajmniej 2 cm grubości). Wychodzące części , przykładowo jak śruby ewentualnie przerzutki należy osłonić brystolowymi nakładkami. Puste powierzchnie w kartonie warto osłonić makulaturą ewentualnie folią bąbelkową czy też folią stretch w roli amortyzatora. Dzięki takiemu zabiegowi rower nie będzie przemieszczać się w kartonie. W następnej kolejności karton zamykamy grubą i mocną taśmą.

Kiedy zdecydujemy się zamówić przewóz roweru w firmie transportowej, nie musimy kłopotać się o dowiezienie surowców osłaniających rower.

Koszt przewozu jednośladu

Cena przewozu roweru jest uzależniona od niewielkiej ilości czynników, takich jak: długości trasy, ilości rowerów, ich gabarytów, a także daty realizacji przewozu. Przykładowo transport roweru z Londynu (UK) do Krakowa (Polska) to koszt ok. 90 zł. Za transport jednośladu z Częstochowy do Holandii zapłacimy średnio 120 PLN. Przewóz jednośladu trekkingowego z Łodzi do Kamienicy to cena 80 PLN.