2 (Nr 5855615)

Waga w kg (łączna):

29

Budżet zlecenia [€]:

500

Dystans: 0.00 km

Adres i termin nadania

Argentyna, Autonomous City Of Buenos Aires, Buenos Aires

7 cze 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Comunidad De Madrid, Madryt

8 cze 2020


Transport zwierząt

Transport zwierząt

Jeżeli chcemy zlecić transport zwierzęcia, dla firm transportowych istotna będzie jego odmiana, waga oraz szczegółowy opis zwierzaka. Przewożone zwierzę musi być zdolne do transportu - nie powinno być w takim przypadku chore ani zranione. Kiedy postanowiliśmy przewieźć kota, psa lub królika należy zatroszczyć się o szczepienie przeciw wściekliźnie oraz wstrzyknięcie mikroczipu służącego do identyfikacji.

Szczepienie na wściekliznę jest ważne po upłynięciu trzech tygodni od pierwszego szczepienia u zwierząt żyjących dłużej niż 3 miesiące. W innych sytuacjach, szczepienie staje się aktualne tego samego dnia, w którym zostało wykonane. Istotne jest to, że dopiero po szczepieniu na wściekliznę, weterynarz może wczepić mikroczip.

Papiery konieczne przy transporcie zwierząt

Psy, koty i fretki muszą mieć dokument tożsamości wydany przez lekarza weterynarii. Spis lekarzy upoważnionych do wystawiania dokumentów można wyszukać na stronie Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Cena za wydanie paszportu to 51 zł.

Nie licząc paszportu wymagane są także dokumenty potwierdzające pochodzenie zwierzaka, informujące kto jest właścicielem. Potrzebne są również takie dane jak trasa i data przejazdu oraz przewidywany czas transportu. Spis firm transportowych upoważnionych do transportu zwierząt można znaleźć na stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii.

Jak przewozić zwierzęta?

Zwierzę można przewozić samochodem, jeśli posiadamy odpowiedni transporter. Do transportu zwierza warto używać różnego rodzaju klatek, torb czy mat ochronnych. Przy szukaniu przenośnika dla zwierząt kluczowa powinna być jego wielkość, jak również komfort i bezpieczeństwo zwierzęcia podczas transportu.