(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

2 (Nr 5892067)

2

Waga w kg (łączna):

30

Dystans: 493.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Galicja, Santiago De Compostela

4 lip 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Kantabria, Santander

5 lip 2020


Transport rowerów

Transport jednośladów dotyczy sytuacji, w których pragniemy wyruszyć na wypad na oddalonych trasach, a nie mamy możliwości przewiezienia roweru. Opcję na transport rowerów wysyłają również sprzedawcy i nabywcy jednośladów, a również ludzie, którzy ofiarowują rower jako upominek.

Przygotowanie jednośladu do transportu

W sytuacji, kiedy przewozimy nowy jednoślad opłaca się zachować go w oryginalnym kartonie. Jeżeli potrzebujemy to przewozimy również rower, który już był używany, jednak dobrze będzie osadzić go w opakowaniu po rowerze (opłaca się skorzystać z oryginalnego kartonu , ewentualnie kupić taki karton w supermarkecie remontowym ewentualnie rowerowym). Przed ulokowaniem jednośladu w opakowaniu opłaca się zdemontować i usunąć wszelkie ruchome elementy – pedały, lampy, kierownicę. Wcześniej opisane części roweru przydałoby się ulokować w osobnych, mniejszych kartonach czy też zabezpieczyć kawałkami brystolu i umocować je do ramy roweru. Ramę i kierownicę warto pozawijać folią bąbelkową (warstwa folii powinna posiadać minimalnie 2 centymetry grubości). Wychodzące fragmenty na przykład jak śruby albo przerzutki warto zabezpieczyć brystolowymi ochraniaczami. Puste obszary w pudle warto osłonić makulaturą bądź folią bąbelkową lub folią stretch w roli amortyzatora. Dzięki takim zabezpieczeniom jednoślad nie jest w stanie przesuwać się w kartonie. W następnej kolejności karton zapieczętowujemy grubą i solidną taśmą.

Kiedy postanowimy zlecić transport jednośladu w firmie przewozowej, nie musimy niepokoić się o zapewnienie materiałów zabezpieczających paczkę.

Koszt przewozu roweru

Cena przewozu roweru jest zależna od niewielkiej ilości czynników, takich jak: długości trasy, liczby jednośladów, ich gabarytów, a również terminu wykonania transportu. Np., przewóz jednośladu z Londynu (UK) do Krakowa (Polska) to cena około 90 PLN. Za przewóz jednośladu z Częstochowy do Holandii to koszt średnio 120 zł. Transport jednośladu trekkingowego z Kamienicy do Łodzi to koszt 80 PLN.