2 (Nr 5905142)

2

Waga w kg (łączna):

30

Dystans: 1782.00 km

Adres i termin nadania

Austria, Salzburg, Salzburg

10 sie 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Kraj Basków, Bilbao

24 sie 2020


Transport rowerów

Przewóz dwóch kółek dotyczy sytuacji, w jakich chcemy wybrać się na przejażdżkę na oddalonych trasach, a nie mamy możliwości przetransportowania roweru. Potrzebę na przewóz jednośladów wysyłają również sprzedawcy i nabywcy dwóch kółek, a także ludzie, którzy dają jednoślad w prezencie.

Organizowanie jednośladu do przewozu

W sytuacji, kiedy przewozimy nowy jednoślad trzeba pozostawić go w oryginalnym pudle. Kiedy potrzebujemy to transportujemy też rower, który już był używany, jednak warto osadzić go w pudle po rowerze (opłaca się skorzystać z oryginalnego pudła bądź zakupić właściwy karton w sklepie remontowym ewentualnie rowerowym). Przed umieszczeniem roweru w kartonie trzeba odkręcić oraz usunąć wszelkie ruszające się części – sztycę z siodełkiem, lampy, kierownicę. Wyżej wymienione części roweru warto osadzić w osobnych, małych kartonach czy też osłonić kawałkami tektury i podpiąć je do ramy roweru. Ramę i kierownicę warto owinąć folią bąbelkową (warstwa folii powinna mieć co najmniej 2 centymetry grubości). Wystające części , przykładowo jak śruby lub przerzutki trzeba zabezpieczyć kartonowymi nakładkami. Puste obszary w kartonie warto osłonić makulaturą bądź folią bąbelkową lub folią stretch w roli tłumika drgań. Dzięki temu rower nie jest w stanie przesuwać się w kartonie. W następnej kolejności karton zaklejamy szeroką i solidną taśmą.

Jeżeli podejmiemy decyzję, aby zamówić transport roweru w firmie przewozowej, nie musimy kłopotać się o doręczenie surowców zabezpieczających jednoślad.

Cena transportu jednośladu

Cena transportu roweru jest zależna od niewielkiej ilości czynników, takich jak: długości trasy, ilości rowerów, ich wymiarów, a także terminu wykonania przewozu. Przykładowo przewóz jednośladu z Londynu (UK) do Krakowa (Polska) to koszt około 90 PLN. Za przewóz roweru z Holandii do Częstochowy to koszt około 120 PLN. Przewóz jednośladu trekkingowego z Łodzi do Kamienicy to koszt 80 PLN.