(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

2 (Nr 6062308)

2

Waga w kg (łączna):

800

Typ usługi:

Tylko transport

Typ:

mieszkanie/apartament

Liczba pomieszczeń:

3

Dystans: 1027.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Badenia-Wirtembergia, Schlier

8 sie 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Śląskie, Jaworzno

11 sie 2020


Przeprowadzki

            Przeprowadzka jest pozornie zawiłym oraz pracochłonnym procesem, ale gdy poprawnie ją obmyślimy, powinna przejść bez dużych komplikacji.

            W pierwszym etapie należy zrobić eliminację posiadanych mebli. Jak czegoś od kilku lat nie używamy lub gdy jest zepsute, lepiej to oddać komuś, komu bardziej się przyda lub wyrzucić, niż przewozić z miejsca na miejsce. Do pakowania różnych rzeczy przydadzą się mocne kartony, które należy zakupić lub zapytać o nie w pobliskim sklepie, który zazwyczaj wyrzuciłby je do kosza. Dodatkowo oprócz kartonów, można zastosować worki na śmieci. Pamiętajmy, żeby równomiernie rozłożyć ciężar, przykładowo porozdzielać książki na kilka pakunków, aby bezproblemowo było je przenieść. Podpisanie każdego pudła pomoże przy rozpakowywaniu przedmiotów i aranżowaniu się w nowym miejscu. Duże meble warto rozkręcić, żeby zapobiec uszkodzeniom, co zoptymalizuje pracę przewoźnikowi. Jeżeli mamy surowce osłaniające, np. jak folię bąbelkową, możemy poosłaniać bardziej delikatne rzeczy, a jeśli nie mamy folii, wówczas warto użyć pledy, prześcieradła i zakleić zwykłą taśmę klejącą. Tymczasem małe rzeczy owińmy w ubrania lub ręczniki nim umieścimy w kartonie.

            Zlecając przewóz należy poinformować firmę przeprowadzkową o takich detalach, jak kondygnacja załadunku i rozładunku, obecność windy, lub trudności w podjeździe pod lokal. Dodatkowo należy powiedzieć, jeśli pojawiają się specyficzne wymagania dotyczące konkretnych rzeczy.

            Najkorzystniejsze stawki przeprowadzek można otrzymać korzystając z giełdy transportowej, takiej jak serwis Clicktrans.pl, gdzie mnóstwo profesjonalnych przewoźników składa swoje usługi w obszarze transportu, z dodatkową opcją załadunku lub rozładunku i zabezpieczenie waszego mienia.