(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

2 (Nr 6382129)

2

Waga w kg (łączna):

50

Dystans: 233.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Hamburg, Hamburg

8 wrz 2020

Adres i termin dostawy

Niemcy, Dolna Saksonia, Osnabrück

15 wrz 2020


Transport rowerów

Przewóz dwóch kółek dotyczy sytuacji, w jakich pragniemy wyruszyć na wyprawę na odległych trasach, a nie mamy sposobności przetransportowania jednośladu. Opcję na przewóz rowerów wysyłają także sprzedawcy i nabywcy rowerów, a także osoby, które dają rower jako upominek.

Szykowanie jednośladu do transportu

W sytuacji, kiedy transportujemy nowiutki rower warto zostawić go w oryginalnym pudle. Jeśli chcemy to przewozimy też rower, który już był używany, jednak dobrze będzie umieścić go w opakowaniu po rowerze (warto posłużyć się elementami oryginalnego pudła czy też nabyć taki karton w supermarkecie remontowym albo rowerowym). Przed ulokowaniem jednośladu w pudle trzeba zdemontować oraz ściągnąć jakiekolwiek ruszające się elementy – pedały, lampy, czasomierz. Wcześniej opisane elementy jednośladu najlepiej ulokować w osobnych, małych kartonach lub zabezpieczyć wycinkami tektury i przymontować je do ramy roweru. Ramę i kierownicę warto pozawijać folią bąbelkową (warstwa folii powinna posiadać przynajmniej dwa centymetry grubości). Wystające elementy na przykład jak śruby czy też przerzutki opłaca się zabezpieczyć brystolowymi nakładkami. Puste powierzchnie w kartonie trzeba osłonić gazetami lub folią bąbelkową czy też folią stretch w roli amortyzatora. Dzięki temu jednoślad nie będzie przemieszczać się w kartonie. W następnej kolejności karton zapieczętowujemy szeroką i solidną taśmą.

Jeśli zdecydujemy się zlecić transport roweru u przewoźnika, nie musimy martwić się o doręczenie tworzyw zabezpieczających przesyłkę.

Koszt transportu jednośladu

Cena transportu roweru jest uzależniona od niewielkiej ilości uwarunkowań, takich jak: odległości od miejsca nadania do miejsca docelowego, liczby jednośladów, ich wielkości, a również terminu wykonania przewozu. Na przykład transport roweru z Londynu (Anglia) do Krakowa (Polska) to koszt około 90 złotych. Za transport roweru z Holandii do Częstochowy będzie nas kosztowało niecałe 120 PLN. Przewóz jednośladu trekkingowego z Łodzi do Kamienicy to cena 80 zł.