2 (Nr 6396252)

2

Waga w kg (łączna):

30

Dystans: 2437.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Mazowieckie, Radom

22 paź 2020

Adres i termin dostawy

Wielka Brytania, Northern Ireland, Antrim

Termin elastyczny


Transport rowerów

Przewóz jednośladów tyczy się sytuacji, w jakich chcemy wybrać się na przejażdżkę na odległych trasach, a nie mamy możliwości przewiezienia jednośladu. Opcję na przewóz dwóch kółek potrzebują również sprzedawcy i nabywcy dwóch kółek, a również osoby, które podarowują rower w prezencie.

Organizowanie jednośladu do transportu

W przypadku, jak transportujemy nowiusieńki jednoślad opłaca się zostawić go w oryginalnym pakunku. Jeśli chcemy to przewozimy też jednoślad, który jest nienowy, jednak przydałoby się ulokować go w pudle po rowerze (należy skorzystać z oryginalnego opakowania albo nabyć stosowny karton w markecie budowlanym ewentualnie rowerowym). Przed umieszczeniem jednośladu w pudle , należy zdemontować oraz usunąć wszelkie ruszające się elementy – pedały, dzwonek, czasomierz. Powyższe części roweru przydałoby się ułożyć w osobnych, mniejszych pudełkach lub osłonić kawałkami brystolu i przytwierdzić je do ramy roweru. Ramę i kierownicę trzeba pookręcać folią bąbelkową (warstwa folii powinna posiadać co najmniej dwa cm grubości). Wystające części na przykład jak śruby bądź przerzutki trzeba zabezpieczyć brystolowymi nakładkami. Puste obszary w pudle należy osłonić gazetami albo folią bąbelkową bądź folią stretch w roli amortyzatora. Dzięki takiemu zabiegowi jednoślad nie jest w stanie przesuwać się w paczce. W następnej kolejności pudło zaklejamy szeroką i solidną taśmą.

Jeżeli podejmiemy decyzję, aby zamówić przewóz roweru u przewoźnika, nie musimy niepokoić się o dostarczenie surowców chroniących paczkę.

Koszt przewozu roweru

Cena przewozu roweru jest uzależniona od paru czynników, takich jak: długości trasy, ilości dwóch kółek, ich wielkości, a również terminu realizacji transportu. Np., transport roweru z Londynu (UK) do Krakowa (Polska) to koszt niecałe 90 złotych. Za przewóz jednośladu z Holandii do Częstochowy będzie nas kosztowało średnio 120 złotych. Transport jednośladu trekkingowego z Łodzi do Kamienicy to koszt 80 złotych.