2 (Nr 6422217)

2

Waga w kg (łączna):

300

Typ usługi:

Transport, pomoc w załadunku i rozładunku

Typ:

mieszkanie/apartament

Liczba pomieszczeń:

1

Dystans: 456.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Hesja, Frankfurt Nad Menem

25 wrz 2020

Adres i termin dostawy

Belgia, Region Flamandzki, Gandawa

29 wrz 2020


Przeprowadzki

            Wyprowadzka jest pozornie skomplikowanym i czasochłonnym procesem, jednak gdy odpowiednio ją obmyślimy, powinna przejść bez dużych problemów.

            Na początek warto zrobić eliminację posiadanych mebli. Gdy czegoś od wielu lat nie stosujemy lub kiedy jest popsute, lepiej to oddać komuś, komu bardziej się przyda lub pozbyć się, niż transportować z lokalizacji do lokalizacji. Do pakowania wszystkich mebli przydadzą się solidne pudła, które warto zakupić lub podpytać o nie w pobliskim supermarkecie, który i tak wyrzuciłby je do kosza. Uzupełniająco oprócz kartonów, można użyć worki na śmieci. Pamiętajmy, aby równomiernie porozkładać ciężar, na przykład rozdzielić talerze na kilka pakunków, aby bezproblemowo było je dźwigać. Podpisanie każdego kartonu pomoże przy wypakowywaniu mebli i urządzaniu się w nowym domu. Większe meble warto rozkręcić, aby zapobiec zniszczeniom, co zoptymalizuje pracę przewoźnikowi. Jeśli mamy surowce chroniące, takie jak folię strech, możemy opakować bardziej delikatne meble, a gdy nie mamy folii, wówczas możemy użyć koce, prześcieradła i obkleić typową taśmę samoprzylepną. Podczas gdy mniejsze rzeczy zawińmy w papier czy ręczniki nim umieścimy w pudełku.

            Zamawiając przewóz należy powiedzieć przewoźnikowi o takich szczegółach, jak piętro załadunku i rozładunku, występowanie windy, ewentualne trudności w dojeździe pod lokal. Koniecznie należy powiedzieć, jeżeli pojawiają się wyjątkowe wymagania dotyczące jakiś mebli.

            Najciekawsze stawki transportu można uzyskać korzystając z giełdy przewozowej, takiej jak serwis Clicktrans.pl, w której wiele profesjonalnych przewoźników oferuje swoje usługi w sferze transportu, z dodatkową opcją załadunku lub wyładunku oraz zabezpieczenie waszego mienia.