2 (Nr 6475990)

2

Waga w kg (łączna):

1100

Liczba pomieszczeń:

1

Budżet zlecenia [zł]:

800

Dystans: 1779.00 km

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Suffolk, Stowmarket

25 wrz 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Podlaskie, Augustów

Termin elastyczny


Przeprowadzki

            Wyprowadzka jest pozornie skomplikowanym i długotrwałym procesem, ale gdy poprawnie ją zaplanujemy, powinna przejść bez większych kłopotów.

            W pierwszym etapie warto wykonać selekcję posiadanych przedmiotów. Jeżeli czegoś od dawna nie używamy lub jak jest uszkodzone, lepiej to zanieść komuś, komu bardziej się przyda lub wyrzucić, niż transportować z miejsca na miejsce. Do pakowania różnych sprzętów przydadzą się mocne kartony, które należy kupić lub podpytać o nie w najbliższym sklepie, który z reguły przeznaczyłby je na śmieci. Uzupełniająco oprócz pudeł, można użyć worki na śmieci. Miejmy na uwadze, żeby równomiernie rozłożyć ciężar, na przykład porozdzielać segregatory na parę pudeł, żeby łatwiej było je przetransportować. Podpisanie każdego kartonu ułatwi przy otwieraniu rzeczy i urządzaniu się w nowym lokalu. Duże meble należy rozmontować, żeby zapobiec uszkodzeniom, co ułatwi pracę przewoźnikowi. Kiedy posiadamy surowce chroniące, takie jak folię bąbelkową, możemy owinąć bardziej kruche rzeczy, a jak nie mamy folii, wówczas warto zastosować pledy, prześcieradła i obkleić typową taśmę samoprzylepną. Tymczasem mniejsze rzeczy owińmy w papier lub ręczniki nim umiejscowimy w pudełku.

            Zlecając przewóz należy poinformować firmę transportową o takich detalach, jak piętro załadunku i wyładunku, obecność windy, czy też trudności w dojeździe pod budynek. Koniecznie warto poinformować, jeżeli występują nietypowe zasady odnoszące się do konkretnych rzeczy.

            Najkorzystniejsze stawki przeprowadzek można otrzymać korzystając z giełdy transportowej, takiej jak portal Clicktrans.pl, w której wiele specjalistycznych firm transportowych składa swoje usługi w tematyce transportu, z dodatkową opcją załadunku lub wyładunku i chronienie twojego mienia.