2 (Nr 6961370)

2

Waga w kg (łączna):

35

Dystans: 1441.00 km

Adres i termin nadania

Francja, Provence-Alpes-Côte D'azur, Marsylia

Od 10 sie 2021 do 12 sie 2021

Adres i termin dostawy

Wielka Brytania, West Midlands, Birmingham

Termin elastyczny


Transport rowerów

Transport jednośladów dotyczy sytuacji, w których pragniemy wyruszyć na wypad na odległych trasach, a nie mamy możliwości przetransportowania jednośladu. Opcję na transport rowerów zlecają także sprzedawcy i nabywcy rowerów, a także ludzie, którzy dają rower w prezencie.

Szykowanie roweru do przewozu

W przypadku, jak przewozimy nowiusieńki rower warto zostawić go w oryginalnym pudle. Jeśli chcemy to transportujemy również rower, który jest nienowy, jednak najlepiej osadzić go w kartonie po rowerze (należy skorzystać z oryginalnego pudła , ewentualnie nabyć taki karton w sklepie budowlanym lub rowerowym). Przed ulokowaniem roweru w opakowaniu trzeba zdemontować i usunąć wszelkie ruchome elementy – pedały, lampy, czasomierz. Wcześniej opisane części jednośladu przydałoby się umieścić w osobnych, małych pudełkach albo zabezpieczyć kawałkami tektury i przykleić je do ramy roweru. Ramę i kierownicę trzeba poosłaniać folią bąbelkową (warstwa folii powinna posiadać przynajmniej 2 cm grubości). Wystające fragmenty , przykładowo jak śruby albo przerzutki opłaca się osłonić tekturowymi nakładkami. Puste przestrzenie w opakowaniu warto zabezpieczyć makulaturą czy też folią bąbelkową lub folią stretch w roli amortyzatora. Dzięki temu rower nie będzie przemieszczać się w paczce. W następnej kolejności pudło zapieczętowujemy szeroką i mocną taśmą.

Jeśli postanowimy zamówić przewóz jednośladu w firmie przewozowej, nie musimy kłopotać się o zapewnienie tworzyw ochraniających przesyłkę.

Koszt transportu jednośladu

Cena przewozu roweru jest zależna od paru uwarunkowań, takich jak: odległości od miejsca nadania do miejsca docelowego, ilości rowerów, ich gabarytów, a również daty realizacji przewozu. Przykładowo transport roweru z Londynu (Wielka Brytania) do Krakowa (Polska) to koszt niecałe 90 złotych. Za przewóz jednośladu z Holandii do Częstochowy będzie nas kosztowało średnio 120 PLN. Przewóz roweru trekkingowego z Kamienicy do Łodzi to cena 80 PLN.