2 (Nr 7420192)

2

Waga w kg (łączna):

22

Dystans: 542.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Katalonia, Tarragona

Od 1 sie 2021 do 30 sie 2021

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Region Murcji, Kartagina

Termin elastyczny


Transport rowerów

Przewóz rowerów dotyczy sytuacji, w jakich chcemy wyruszyć na wypad na oddalonych trasach, a nie mamy sposobu przewiezienia roweru. Opcję na przewóz jednośladów potrzebują także sprzedawcy i nabywcy jednośladów, a również osoby, które podarowują jednoślad w prezencie.

Organizowanie roweru do transportu

W przypadku, kiedy transportujemy nowiutki jednoślad warto pozostawić go w oryginalnym opakowaniu. Kiedy potrzebujemy to transportujemy również jednoślad, który już był używany, jednak najlepiej ułożyć go w pudle po rowerze (warto posłużyć się elementami oryginalnego kartonu albo kupić odpowiedni karton w sklepie budowlanym lub rowerowym). Przed umieszczeniem roweru w kartonie opłaca się odkręcić oraz ściągnąć wszystkie ruchome elementy – pedały, dzwonek, kierownicę. Wcześniej opisane części roweru dobrze będzie umieścić w osobnych, małych kartonach czy też zabezpieczyć wycinkami brystolu i doczepić je do ramy roweru. Ramę i kierownicę należy poosłaniać folią bąbelkową (warstwa folii powinna mieć przynajmniej 2 centymetry grubości). Wychodzące fragmenty , przykładowo jak śruby albo przerzutki należy zabezpieczyć brystolowymi nakładkami. Puste powierzchnie w pudle trzeba zabezpieczyć papierem albo folią bąbelkową albo folią stretch w roli tłumika drgań. Dzięki takim zabezpieczeniom jednoślad nie będzie przesuwać się w kartonie. W następnej kolejności pudło zapieczętowujemy grubą i solidną taśmą.

Jeśli podejmiemy decyzję, aby zamówić przewóz roweru w firmie przewozowej, nie musimy kłopotać się o doręczenie surowców osłaniających paczkę.

Cena transportu roweru

Cena przewozu roweru jest zależna od niewielkiej ilości uwarunkowań, takich jak: długości trasy, ilości rowerów, ich wymiarów, a także terminu wykonania transportu. Na przykład transport jednośladu z Londynu (Anglia) do Krakowa (Polska) to cena średnio 90 złotych. Za przewóz roweru z Częstochowy do Holandii to koszt średnio 120 zł. Przewóz roweru trekkingowego z Kamienicy do Łodzi to cena 80 PLN.