2-3 Car trailer (Nr 5971269)

Marka i model:

Trailers for car

Waga w kg (łączna):

700

Budżet zlecenia [€]:

300

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

5

Dystans: 1406.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Lubelskie, Świdnik

2 cze 2020

Adres i termin dostawy

Belgia, Vlaanderen, Opglabbeek

6 cze 2020


Transport samochodu

Potrzeba transportu auta uwidacznia się nierzadko, jeśli kupujemy nowy samochód czy też ściągamy go od ostatniego posiadacza, na przykład z Niemiec. Ostateczny koszt i przygotowanie transportu zależą od czynników takich jak: stan auta, jego ciężar i wymiary oraz trasa.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej przewieść wóz?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o przewiezie wozu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już po kilku minutach uzyskamy propozycje od przewoźników, którzy specjalizują się w transporcie samochodów. W trakcie wyboru przewoźnika warto utwierdzić się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku zniszczenia auta.

Metody przewożenia wozu

Do przewiezienia samochodu służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd oraz przyczepa). Najważniejsze znaczenie ma umiejętne przymocowanie auta – koła pojazdu powinny być przypięte czteroma pasami trzymającymi w taki sposób, żeby wóz nie zmieniał położenia podczas transportu. Należy nie zapominać również, że rzeczywista masa naczepy nie powinna przerastać faktycznej masy auta ciągnącego.

Procedury

Aby niezależnie przewozić wóz osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w momencie gdy waga całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W momencie jeżeli DMC przekracza 3,5 t., wówczas konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zamawiamy transport w firmie transportowej w obszarze Unii Europejskiej, często konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zamówienia, jaki upoważnia przewoźnika do odbioru samochodu.