(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

2 Auta z Hamburg -> Norymberga (Nr 3181354)

Marka i model:

BMW, SUBARU

Waga w kg (łączna):

3400.00

Budżet zlecenia [zł]:

1300

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

2

Dystans: 616.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Szlezwik-Holsztyn, Prisdorf

Od 9 wrz 2018 do 16 wrz 2018

Adres i termin dostawy

Niemcy, Bawaria, Herzogenaurach

Od 10 paź 2018 do 17 paź 2018


Transport samochodu

    Potrzeba transportu samochodu uwidacznia się niekiedy, gdy zakupujemy nowy samochód czy też ściągamy go od poprzedniego posiadacza, na przykład z Francji. Decydujący koszt i zorganizowanie transportu zależą od elementów takich jak: stan wozu, jego ciężar i gabaryty oraz odległość do przejechania.

Jak najpewniej i najtaniej przewieść wóz?

    Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o przewiezie auta na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już po chwili otrzymamy oferty od przewoźników, którzy ukierunkowują się w transporcie wozów. Przed wyborem przewoźnika należy utwierdzić się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku zniszczenia samochodu.

Metody przewożenia wozu

    Do transportu wozu pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód i przyczepa). Kluczowe znaczenie ma dokładne przymocowanie samochodu – koła auta powinny być przypięte czteroma linami trzymającymi w taki sposób, żeby pojazd nie zmieniał umiejscowienia w czasie przewozu. Wypada nie zapominać również, iż rzeczywista masa naczepy nie może przerastać właściwej masy auta holowanego.

Formalności

    Aby samodzielnie transportować pojazd osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeśli masa całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W momencie gdy DMC przekracza 3,5 tony, najczęściej potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zlecamy przewóz w firmie transportowej na terenie UE, często wymagany będzie CRM (list przewozowy) i dokument zamówienia, który upełnomocnia przedsiębiorstwo do odbioru wozu.