(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

2 bicicletas (Nr 4698844)

2 bicicletas

Waga w kg (łączna):

20.00

Dystans: 1268.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Comunidad De Madrid, Madryt

Od 17 sie 2019 do 20 sie 2019

Adres i termin dostawy

Francja, Île-De-France, Fontainebleau

Termin elastyczny


Transport rowerów

Przewóz jednośladów odnosi się do sytuacji, w których chcemy wybrać się na wycieczkę na dalekich trasach, a nie mamy szansy przewiezienia jednośladu. Potrzebę na transport dwóch kółek potrzebują również sprzedawcy i nabywcy dwóch kółek, a również osoby, które ofiarowują rower w prezencie.

Przygotowanie roweru do transportu

W przypadku, jak transportujemy nowiusieńki rower warto pozostawić go w oryginalnym opakowaniu. Jeżeli chcemy to transportujemy też jednoślad, który jest nienowy, jednak najlepiej osadzić go w opakowaniu po rowerze (należy użyć oryginalnego kartonu albo zakupić właściwy karton w sklepie budowlanym bądź rowerowym). Przed umieszczeniem jednośladu w kartonie warto poodkręcać oraz usunąć wszystkie ruchome elementy – sztycę z siodełkiem, lampy, czasomierz. Wyżej wymienione części roweru przydałoby się osadzić w odrębnych, małych kartonach lub osłonić fragmentami tektury i przykleić je do ramy roweru. Ramę i kierownicę trzeba zawinąć folią bąbelkową (warstwa folii powinna mieć co najmniej 2 centymetry grubości). Wystające części na przykład jak śruby ewentualnie przerzutki należy osłonić tekturowymi nakładkami. Puste przestrzenie w pudle należy osłonić papierem lub folią bąbelkową lub folią stretch w roli tłumika drgań. Dzięki takiemu zabiegowi jednoślad nie jest w stanie przemieszczać się w paczce. W następnej kolejności karton zamykamy szeroką i solidną taśmą.

Jeżeli podejmiemy decyzję, aby zlecić przewóz jednośladu w firmie przewozowej, nie musimy kłopotać się o dostarczenie surowców ochraniających paczkę.

Koszt transportu jednośladu

Cena transportu roweru jest zależna od paru uwarunkowań, takich jak: odległości od miejsca nadania do miejsca docelowego, ilości rowerów, ich wielkości, a również daty wykonania transportu. Na przykład przewóz jednośladu z Londynu (UK) do Krakowa (Polska) to koszt średnio 90 zł. Za transport roweru z Holandii do Częstochowy to koszt średnio 120 PLN. Transport jednośladu trekkingowego z Łodzi do Kamienicy to cena 80 złotych.