(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

2 bicicletas (Nr 4723248)

2 bicicletas

Waga w kg (łączna):

30.00

Dystans: 631.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Comunidad De Madrid, Madryt

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Portugalia, Setúbal, Sesimbra

Termin elastyczny


Transport rowerów

Przewóz rowerów odnosi się do sytuacji, w których myślimy o tym, aby wyruszyć na wypad na dalekich trasach, a nie mamy szansy przewiezienia roweru. Potrzebę na transport rowerów potrzebują także sprzedawcy i nabywcy jednośladów, a również osoby, które dają jednoślad w prezencie.

Organizowanie roweru do przewozu

W przypadku, jak przewozimy nowiusieńki jednoślad należy pozostawić go w oryginalnym pudle. Kiedy potrzebujemy to przewozimy też jednoślad, który już był używany, jednak dobrze będzie ulokować go w pudle po rowerze (warto użyć oryginalnego opakowania bądź kupić stosowny karton w sklepie remontowym czy też rowerowym). Przed ulokowaniem jednośladu w kartonie warto odkręcić i usunąć jakiekolwiek ruszające się części – pedały, lampy, kierownicę. Wcześniej opisane części roweru najlepiej ulokować w oddzielnych, mniejszych kartonach lub osłonić wycinkami brystolu i umocować je do ramy roweru. Ramę i kierownicę warto osłonić folią bąbelkową (warstwa folii powinna mieć co najmniej 2 centymetry grubości). Wystające elementy na przykład jak śruby czy też przerzutki opłaca się osłonić tekturowymi ochraniaczami. Puste płaszczyzny w pudle warto zabezpieczyć gazetami bądź folią bąbelkową czy też folią stretch w roli amortyzatora. Dzięki temu rower nie jest w stanie przesuwać się w pudle. W następnej kolejności pudło zaklejamy grubą i solidną taśmą.

Jeżeli postanowimy zlecić przewóz jednośladu u przewoźnika, nie musimy kłopotać się o dowiezienie materiałów chroniących przesyłkę.

Koszt przewozu jednośladu

Cena przewozu roweru jest uzależniona od niewielkiej ilości czynników, takich jak: długości trasy, liczby dwóch kółek, ich wielkości, a także daty wykonania przewozu. Np., przewóz roweru z Londynu (Wielka Brytania) do Krakowa (Polska) to cena około 90 złotych. Za transport roweru z Holandii do Częstochowy zapłacimy średnio 120 zł. Transport roweru trekkingowego z Łodzi do Kamienicy to koszt 80 złotych.