2 BICICLETAS (Nr 5108918)

2 BICICLETAS

Waga w kg (łączna):

24

Dystans: 1790.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Aragonia, Saragossa

Od 1 lip 2020 do 7 lip 2020

Adres i termin dostawy

Austria, Karyntia, Klagenfurt Am Wörthersee

Termin elastyczny


Transport rowerów

Transport jednośladów tyczy się sytuacji, w których pragniemy wyruszyć na wycieczkę na dalekich trasach, a nie mamy szansy przetransportowania roweru. Opcję na transport rowerów zlecają także sprzedawcy i nabywcy dwóch kółek, a także osoby, które dają jednoślad w prezencie.

Szykowanie jednośladu do przewozu

W sytuacji, kiedy transportujemy nowiutki rower należy pozostawić go w oryginalnym pudle. Jeśli potrzebujemy to przewozimy też jednoślad, który już był używany, jednak przydałoby się umieścić go w pudle po rowerze (należy użyć oryginalnego opakowania czy też zakupić odpowiedni karton w markecie remontowym bądź rowerowym). Przed umieszczeniem roweru w opakowaniu , należy zdemontować i zdjąć wszystkie ruszające się części – sztycę z siodełkiem, dzwonek, kierownicę. Wcześniej opisane elementy roweru najlepiej ułożyć w osobnych, mniejszych pudełkach lub zabezpieczyć kawałkami brystolu i przymontować je do ramy roweru. Ramę i kierownicę warto osłonić folią bąbelkową (warstwa folii powinna mieć minimalnie dwa cm grubości). Wystające elementy takie jak śruby ewentualnie przerzutki należy zabezpieczyć brystolowymi ochraniaczami. Puste obszary w pudle warto osłonić gazetami czy też folią bąbelkową ewentualnie folią stretch w roli tłumika drgań. Dzięki takiemu zabiegowi rower nie jest w stanie przesuwać się w paczce. W następnej kolejności karton zapieczętowujemy grubą i solidną taśmą.

Gdy zdecydujemy się zlecić przewóz roweru w firmie transportowej, nie musimy kłopotać się o zapewnienie tworzyw ochraniających rower.

Koszt transportu roweru

Cena przewozu roweru jest uzależniona od niewielkiej ilości czynników, takich jak: odległości od miejsca nadania do miejsca docelowego, ilości rowerów, ich wielkości, a również terminu wykonania przewozu. Przykładowo przewóz roweru z Londynu (Anglia) do Krakowa (Polska) to koszt ok. 90 PLN. Za przewóz roweru z Częstochowy do Holandii zapłacimy ok. 120 PLN. Przewóz roweru trekkingowego z Kamienicy do Łodzi to koszt 80 zł.