(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

2 bicicletas (Nr 5228630)

2 bicicletas

Waga w kg (łączna):

23

Dystans: 0.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Kastylia I León, Burgos

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Kanada, Kolumbia Brytyjska, Vancouver

Termin elastyczny


Transport rowerów

Przewóz rowerów tyczy się sytuacji, w jakich myślimy o tym, aby wyruszyć na przejażdżkę na dalekich trasach, a nie mamy sposobu przewiezienia roweru. Potrzebę na transport rowerów potrzebują także sprzedawcy i nabywcy jednośladów, a także ludzie, którzy podarowują jednoślad w prezencie.

Szykowanie jednośladu do transportu

W przypadku, gdy przewozimy nowiutki rower trzeba zachować go w oryginalnym kartonie. Gdy potrzebujemy to transportujemy też jednoślad, który już był używany, jednak przydałoby się osadzić go w opakowaniu po rowerze (warto wykorzystać elementy oryginalnego opakowania , ewentualnie nabyć stosowny karton w supermarkecie remontowym czy też rowerowym). Przed ulokowaniem jednośladu w kartonie trzeba poodkręcać oraz ściągnąć wszystkie ruchome części – pedały, lampy, czasomierz. Wcześniej opisane części jednośladu przydałoby się osadzić w osobnych, mniejszych kartonach lub ewentualnie zabezpieczyć fragmentami brystolu i przypiąć je do ramy roweru. Ramę i kierownicę opłaca się pookręcać folią bąbelkową (warstwa folii powinna mieć przynajmniej dwa centymetry grubości). Wystające fragmenty na przykład jak śruby albo przerzutki trzeba zabezpieczyć brystolowymi ochraniaczami. Puste płaszczyzny w opakowaniu opłaca się zabezpieczyć gazetami albo folią bąbelkową bądź folią stretch w roli amortyzatora. Dzięki takiemu zabiegowi jednoślad nie jest w stanie przemieszczać się w kartonie. W następnej kolejności pudło zaklejamy szeroką i solidną taśmą.

Kiedy podejmiemy decyzję, aby zlecić transport jednośladu w firmie transportowej, nie musimy martwić się o dostarczenie tworzyw chroniących przesyłkę.

Cena przewozu roweru

Cena przewozu roweru jest uzależniona od kilku czynników, takich jak: liczby kilometrów potrzebnych do przejechania, ilości dwóch kółek, ich wymiarów, a także terminu wykonania transportu. Np., przewóz jednośladu z Londynu (Wielka Brytania) do Krakowa (Polska) to cena średnio 90 zł. Za transport roweru z Częstochowy do Holandii to koszt ok. 120 PLN. Transport roweru trekkingowego z Kamienicy do Łodzi to cena 80 złotych.