2 bicicletas (Nr 5307574)

2 bicicletas

Waga w kg (łączna):

22

Dystans: 486.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Katalonia, Barcelona

12 cze 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Nawarra, Pampeluna

Termin elastyczny


Transport rowerów

Transport jednośladów tyczy się sytuacji, w których chcemy wybrać się na wyprawę na dalekich trasach, a nie mamy szansy przetransportowania jednośladu. Potrzebę na przewóz jednośladów zlecają również sprzedawcy i nabywcy dwóch kółek, a także osoby, które podarowują rower jako upominek.

Organizowanie jednośladu do przewozu

W sytuacji, kiedy przewozimy nowiutki jednoślad opłaca się pozostawić go w oryginalnym opakowaniu. Jeżeli potrzebujemy to transportujemy również jednoślad, który już był używany, jednak najlepiej ułożyć go w pudle po rowerze (należy użyć oryginalnego kartonu lub zakupić stosowny karton w markecie remontowym ewentualnie rowerowym). Przed umieszczeniem jednośladu w pudle trzeba odkręcić i ściągnąć wszystkie ruchome części – pedały, lampy, czasomierz. Wyżej wymienione części roweru dobrze będzie ułożyć w osobnych, małych pudełkach lub ewentualnie osłonić wycinkami tektury i podłączyć je do ramy roweru. Ramę i kierownicę opłaca się pozawijać folią bąbelkową (warstwa folii powinna posiadać co najmniej 2 cm grubości). Wystające elementy na przykład jak śruby albo przerzutki trzeba zabezpieczyć brystolowymi ochraniaczami. Puste przestrzenie w kartonie trzeba osłonić gazetami lub folią bąbelkową ewentualnie folią stretch w roli amortyzatora. Dzięki takiemu zabiegowi jednoślad nie jest w stanie przemieszczać się w kartonie. W następnej kolejności pudło zaklejamy grubą i solidną taśmą.

Kiedy podejmiemy decyzję, aby zamówić przewóz jednośladu w firmie transportowej, nie musimy martwić się o dostarczenie surowców ochraniających paczkę.

Cena transportu roweru

Cena przewozu roweru jest zależna od niewielkiej ilości czynników, takich jak: odległości od miejsca nadania do miejsca docelowego, ilości dwóch kółek, ich wymiarów, a również daty wykonania przewozu. Przykładowo transport jednośladu z Londynu (Wielka Brytania) do Krakowa (Polska) to cena średnio 90 złotych. Za transport roweru z Holandii do Częstochowy będzie nas kosztowało ok. 120 złotych. Przewóz roweru trekkingowego z Łodzi do Kamienicy to cena 80 PLN.