2 bicicletas (Nr 5360222)

2 bicicletas

Waga w kg (łączna):

20

Dystans: 342.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Katalonia, Vilassar De Mar

Od 20 kwi 2020 do 25 kwi 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Baleary, Alcúdia

25 kwi 2020


Transport rowerów

Przewóz rowerów dotyczy sytuacji, w jakich myślimy o tym, aby wyruszyć na przejażdżkę na odległych trasach, a nie mamy szansy przetransportowania roweru. Potrzebę na przewóz dwóch kółek wysyłają również sprzedawcy i nabywcy rowerów, a również osoby, które podarowują rower w prezencie.

Szykowanie jednośladu do transportu

W przypadku, gdy transportujemy nowiusieńki rower warto zostawić go w oryginalnym pakunku. Gdy potrzebujemy to transportujemy też rower, który już był używany, jednak przydałoby się ułożyć go w kartonie po rowerze (opłaca się wykorzystać elementy oryginalnego pudła lub nabyć taki karton w markecie remontowym ewentualnie rowerowym). Przed umieszczeniem jednośladu w opakowaniu warto poodkręcać i zdjąć wszelkie ruszające się elementy – sztycę z siodełkiem, lampy, kierownicę. Wyżej wymienione części jednośladu najlepiej ulokować w oddzielnych, mniejszych pudełkach lub zabezpieczyć fragmentami brystolu i doczepić je do ramy roweru. Ramę i kierownicę warto poowijać folią bąbelkową (warstwa folii powinna mieć minimalnie 2 centymetry grubości). Wystające fragmenty , przykładowo jak śruby lub przerzutki trzeba osłonić tekturowymi ochraniaczami. Puste powierzchnie w opakowaniu trzeba osłonić papierem ewentualnie folią bąbelkową czy też folią stretch w roli amortyzatora. Dzięki takiemu zabiegowi jednoślad nie będzie przesuwać się w pudle. W następnej kolejności karton zapieczętowujemy szeroką i mocną taśmą.

Jeżeli zdecydujemy się zamówić transport jednośladu u przewoźnika, nie musimy kłopotać się o dowiezienie tworzyw ochraniających paczkę.

Cena transportu jednośladu

Cena przewozu roweru jest uzależniona od kilku czynników, takich jak: długości trasy, liczby jednośladów, ich gabarytów, a również terminu wykonania transportu. Na przykład transport jednośladu z Londynu (UK) do Krakowa (Polska) to koszt średnio 90 PLN. Za transport roweru z Częstochowy do Holandii to koszt średnio 120 złotych. Przewóz jednośladu trekkingowego z Kamienicy do Łodzi to cena 80 zł.