2 bicicletas (Nr 5640343)

2  bicicletas

Waga w kg (łączna):

40

Dystans: 1699.00 km

Adres i termin nadania

Włochy, Lacjum, Rzym

5 cze 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Kraj Basków, Bilbao

Termin elastyczny


Transport rowerów

Przewóz rowerów odnosi się do sytuacji, w jakich chcemy wybrać się na przejażdżkę na dalekich trasach, a nie mamy sposobu przewiezienia roweru. Potrzebę na przewóz jednośladów potrzebują również sprzedawcy i nabywcy dwóch kółek, a także osoby, które ofiarowują jednoślad jako upominek.

Przygotowanie roweru do przewozu

W przypadku, jak przewozimy nowiutki jednoślad należy zachować go w oryginalnym kartonie. Jeśli chcemy to przewozimy też rower, który jest nienowy, jednak warto umieścić go w pudle po rowerze (opłaca się wykorzystać elementy oryginalnego pudła czy też kupić stosowny karton w markecie budowlanym ewentualnie rowerowym). Przed ulokowaniem jednośladu w kartonie opłaca się odkręcić i ściągnąć jakiekolwiek ruchome części – pedały, dzwonek, kierownicę. Wyżej wymienione części jednośladu warto osadzić w oddzielnych, mniejszych pudełkach lub osłonić wycinkami tektury i przymocować je do ramy roweru. Ramę i kierownicę opłaca się pozawijać folią bąbelkową (warstwa folii powinna mieć co najmniej 2 centymetry grubości). Wystające elementy na przykład jak śruby czy też przerzutki należy osłonić brystolowymi ochraniaczami. Puste przestrzenie w kartonie warto osłonić makulaturą ewentualnie folią bąbelkową ewentualnie folią stretch w roli amortyzatora. Dzięki takiemu zabiegowi rower nie jest w stanie przesuwać się w kartonie. W następnej kolejności pudło zapieczętowujemy szeroką i mocną taśmą.

Jeśli postanowimy zamówić transport jednośladu w firmie przewozowej, nie musimy martwić się o dostarczenie surowców chroniących rower.

Cena przewozu roweru

Cena transportu roweru jest uzależniona od niewielkiej ilości czynników, takich jak: liczby kilometrów potrzebnych do przejechania, liczby dwóch kółek, ich wielkości, a również daty wykonania przewozu. Przykładowo transport roweru z Londynu (UK) do Krakowa (Polska) to cena niecałe 90 zł. Za transport jednośladu z Częstochowy do Holandii zapłacimy około 120 złotych. Przewóz roweru trekkingowego z Łodzi do Kamienicy to koszt 80 PLN.