2 bicicletas (Nr 5780711)

2 bicicletas

Waga w kg (łączna):

30

Dystans: 3814.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Madryt, Madryt

Od 27 lip 2020 do 28 lip 2020

Adres i termin dostawy

Estonia, Harjumaa, Tallin

31 lip 2020


Transport rowerów

Przewóz rowerów dotyczy sytuacji, w jakich pragniemy wyruszyć na wycieczkę na dalekich trasach, a nie mamy możliwości przetransportowania jednośladu. Opcję na przewóz dwóch kółek potrzebują również sprzedawcy i nabywcy rowerów, a także ludzie, którzy ofiarowują jednoślad jako upominek.

Przygotowanie roweru do przewozu

W sytuacji, jak przewozimy nowiutki rower opłaca się zachować go w oryginalnym pakunku. Jeśli chcemy to przewozimy też rower, który już był używany, jednak najlepiej ulokować go w kartonie po rowerze (opłaca się użyć oryginalnego opakowania bądź zakupić odpowiedni karton w markecie budowlanym albo rowerowym). Przed umieszczeniem jednośladu w kartonie trzeba odkręcić i zdjąć wszelkie ruchome części – sztycę z siodełkiem, dzwonek, kierownicę. Wcześniej opisane elementy roweru warto ułożyć w odrębnych, mniejszych kartonach czy też osłonić fragmentami tektury i podłączyć je do ramy roweru. Ramę i kierownicę warto zawinąć folią bąbelkową (warstwa folii powinna mieć co najmniej dwa cm grubości). Wystające elementy , przykładowo jak śruby ewentualnie przerzutki wypadałoby zabezpieczyć brystolowymi nakładkami. Puste przestrzenie w kartonie trzeba zabezpieczyć gazetami albo folią bąbelkową lub folią stretch w roli amortyzatora. Dzięki temu jednoślad nie będzie przemieszczać się w paczce. W następnej kolejności pudło zamykamy grubą i solidną taśmą.

Gdy zdecydujemy się zlecić transport roweru w firmie przewozowej, nie musimy niepokoić się o doręczenie materiałów osłaniających rower.

Koszt transportu jednośladu

Cena przewozu roweru jest zależna od niewielkiej ilości czynników, takich jak: odległości od miejsca nadania do miejsca docelowego, ilości jednośladów, ich wymiarów, a także terminu realizacji przewozu. Np., przewóz jednośladu z Londynu (Anglia) do Krakowa (Polska) to cena średnio 90 złotych. Za transport roweru z Częstochowy do Holandii zapłacimy średnio 120 zł. Transport jednośladu trekkingowego z Kamienicy do Łodzi to cena 80 zł.