2 bicicletas (Nr 6417516)

2 bicicletas

Waga w kg (łączna):

30

Dystans: 1033.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Baleary, Palma

Od 5 paź 2020 do 12 paź 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Kastylia I León, Ponferrada

Od 12 paź 2020 do 13 paź 2020


Transport rowerów

Przewóz dwóch kółek dotyczy sytuacji, w jakich chcemy wyruszyć na wycieczkę na odległych trasach, a nie mamy sposobu przewiezienia jednośladu. Opcję na transport dwóch kółek zamawiają również sprzedawcy i nabywcy rowerów, a również ludzie, którzy dają jednoślad w prezencie.

Przygotowanie jednośladu do transportu

W sytuacji, gdy transportujemy nowiusieńki rower opłaca się zostawić go w oryginalnym kartonie. Jeśli chcemy to transportujemy też rower, który już był używany, jednak przydałoby się umieścić go w opakowaniu po rowerze (opłaca się posłużyć się elementami oryginalnego pudła , ewentualnie kupić pasujący karton w markecie remontowym ewentualnie rowerowym). Przed umieszczeniem roweru w kartonie opłaca się odkręcić i zdjąć wszystkie ruchome części – sztycę z siodełkiem, dzwonek, kierownicę. Powyższe części jednośladu dobrze będzie osadzić w osobnych, małych pudełkach lub ewentualnie zabezpieczyć wycinkami brystolu i przymontować je do ramy roweru. Ramę i kierownicę należy pozawijać folią bąbelkową (warstwa folii powinna mieć przynajmniej 2 cm grubości). Wychodzące fragmenty takie jak śruby lub przerzutki wypadałoby zabezpieczyć tekturowymi nakładkami. Puste płaszczyzny w kartonie warto osłonić gazetami lub folią bąbelkową albo folią stretch w roli amortyzatora. Dzięki takiemu zabiegowi jednoślad nie jest w stanie przesuwać się w kartonie. W następnej kolejności karton zamykamy szeroką i solidną taśmą.

Kiedy zdecydujemy się zlecić przewóz roweru w firmie transportowej, nie musimy martwić się o doręczenie tworzyw chroniących rower.

Koszt transportu roweru

Cena transportu roweru jest uzależniona od niewielkiej ilości czynników, takich jak: długości trasy, ilości dwóch kółek, ich gabarytów, a również terminu wykonania transportu. Na przykład transport jednośladu z Londynu (Wielka Brytania) do Krakowa (Polska) to cena średnio 90 złotych. Za przewóz jednośladu z Holandii do Częstochowy będzie nas kosztowało średnio 120 złotych. Transport roweru trekkingowego z Kamienicy do Łodzi to koszt 80 zł.