(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

2 bicicletas BTT (Nr 4536849)

2 bicicletas BTT

Waga w kg (łączna):

30.00

Dystans: 1498.00 km

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Greater London, London Colney

Od 19 sie 2019 do 20 sie 2019

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Katalonia, Barcelona

Termin elastyczny


Transport rowerów

Transport rowerów dotyczy sytuacji, w których chcemy wyruszyć na przejażdżkę na odległych trasach, a nie mamy szansy przewiezienia jednośladu. Opcję na transport jednośladów wysyłają także sprzedawcy i nabywcy jednośladów, a także ludzie, którzy dają rower jako upominek.

Szykowanie roweru do transportu

W sytuacji, kiedy przewozimy nowiutki rower opłaca się pozostawić go w oryginalnym opakowaniu. Jeśli chcemy to przewozimy też jednoślad, który jest nienowy, jednak warto ulokować go w opakowaniu po rowerze (opłaca się skorzystać z oryginalnego opakowania , ewentualnie zakupić stosowny karton w sklepie remontowym ewentualnie rowerowym). Przed umieszczeniem jednośladu w kartonie opłaca się odkręcić i ściągnąć wszystkie ruszające się elementy – sztycę z siodełkiem, dzwonek, kierownicę. Wyżej wymienione części roweru dobrze będzie ułożyć w odrębnych, małych kartonach lub ewentualnie osłonić fragmentami tektury i podpiąć je do ramy roweru. Ramę i kierownicę warto pozawijać folią bąbelkową (warstwa folii powinna mieć minimalnie 2 cm grubości). Wychodzące części , przykładowo jak śruby ewentualnie przerzutki opłaca się zabezpieczyć kartonowymi ochraniaczami. Puste obszary w kartonie trzeba zabezpieczyć makulaturą czy też folią bąbelkową ewentualnie folią stretch w roli amortyzatora. Dzięki takim zabezpieczeniom rower nie jest w stanie przesuwać się w pudle. W następnej kolejności karton zaklejamy szeroką i mocną taśmą.

Kiedy postanowimy zlecić przewóz jednośladu w firmie transportowej, nie musimy kłopotać się o doręczenie materiałów chroniących przesyłkę.

Cena przewozu roweru

Cena transportu roweru jest uzależniona od paru uwarunkowań, takich jak: liczby kilometrów potrzebnych do przejechania, liczby jednośladów, ich wielkości, a również terminu realizacji przewozu. Przykładowo transport roweru z Londynu (Anglia) do Krakowa (Polska) to koszt średnio 90 złotych. Za transport jednośladu z Holandii do Częstochowy to koszt około 120 złotych. Przewóz roweru trekkingowego z Kamienicy do Łodzi to koszt 80 zł.