(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

2 bicicletas eléctricas muy pequeñas (Nr 4772460)

Waga w kg (łączna):

26.00

Dystans: 1664.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Andaluzja, Malaga

28 sie 2019

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Wyspy Kanaryjskie, Tejeda

10 wrz 2019


Transport rowerów

Transport dwóch kółek dotyczy sytuacji, w jakich pragniemy wybrać się na wypad na odległych trasach, a nie mamy sposobności przewiezienia jednośladu. Opcję na transport dwóch kółek zlecają także sprzedawcy i nabywcy jednośladów, a również ludzie, którzy dają rower w prezencie.

Organizowanie roweru do przewozu

W przypadku, kiedy transportujemy nowiusieńki rower warto pozostawić go w oryginalnym pudle. Jeżeli potrzebujemy to przewozimy też rower, który już był używany, jednak dobrze będzie ułożyć go w opakowaniu po rowerze (opłaca się posłużyć się elementami oryginalnego pudła , ewentualnie zakupić pasujący karton w supermarkecie budowlanym bądź rowerowym). Przed ulokowaniem roweru w opakowaniu trzeba poodkręcać oraz usunąć wszelkie ruchome części – pedały, lampy, kierownicę. Powyższe elementy jednośladu przydałoby się osadzić w odrębnych, małych kartonach czy też zabezpieczyć kawałkami brystolu i przyczepić je do ramy roweru. Ramę i kierownicę trzeba obwinąć folią bąbelkową (warstwa folii powinna mieć przynajmniej 2 centymetry grubości). Wystające elementy takie jak śruby ewentualnie przerzutki wypadałoby zabezpieczyć brystolowymi ochraniaczami. Puste obszary w opakowaniu warto zabezpieczyć gazetami ewentualnie folią bąbelkową bądź folią stretch w roli amortyzatora. Dzięki temu rower nie będzie przemieszczać się w pudle. W następnej kolejności karton zaklejamy szeroką i mocną taśmą.

Jeżeli podejmiemy decyzję, aby zlecić przewóz jednośladu w firmie transportowej, nie musimy niepokoić się o dowiezienie materiałów osłaniających rower.

Koszt przewozu jednośladu

Cena przewozu roweru jest uzależniona od niewielkiej ilości uwarunkowań, takich jak: długości trasy, ilości dwóch kółek, ich wielkości, a także daty wykonania przewozu. Np., przewóz jednośladu z Londynu (UK) do Krakowa (Polska) to koszt średnio 90 zł. Za przewóz jednośladu z Holandii do Częstochowy to koszt ok. 120 złotych. Transport jednośladu trekkingowego z Łodzi do Kamienicy to koszt 80 zł.