2 bicis (Nr 5343082)

2 bicis

Waga w kg (łączna):

30

Dystans: 375.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Walencja, Ibi

15 paź 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Baleary, Palma

16 paź 2020


Transport rowerów

Przewóz rowerów odnosi się do sytuacji, w jakich chcemy wybrać się na przejażdżkę na oddalonych trasach, a nie mamy możliwości przewiezienia roweru. Potrzebę na transport dwóch kółek wysyłają także sprzedawcy i nabywcy dwóch kółek, a również osoby, które podarowują jednoślad jako upominek.

Szykowanie jednośladu do przewozu

W sytuacji, kiedy transportujemy nowy rower należy zostawić go w oryginalnym pudle. Jeśli chcemy to przewozimy też rower, który już był używany, jednak przydałoby się ułożyć go w kartonie po rowerze (opłaca się posłużyć się elementami oryginalnego pudła czy też kupić odpowiedni karton w markecie remontowym czy też rowerowym). Przed ulokowaniem jednośladu w kartonie , należy zdemontować oraz ściągnąć wszystkie ruszające się części – pedały, lampy, kierownicę. Powyższe elementy roweru warto osadzić w oddzielnych, małych pudełkach czy też osłonić wycinkami brystolu i przypiąć je do ramy roweru. Ramę i kierownicę warto osłonić folią bąbelkową (warstwa folii powinna posiadać przynajmniej dwa centymetry grubości). Wychodzące części takie jak śruby ewentualnie przerzutki należy osłonić tekturowymi nakładkami. Puste przestrzenie w opakowaniu należy zabezpieczyć gazetami ewentualnie folią bąbelkową albo folią stretch w roli tłumika drgań. Dzięki takim zabezpieczeniom jednoślad nie jest w stanie przesuwać się w pudle. W następnej kolejności pudło zamykamy grubą i mocną taśmą.

Kiedy zdecydujemy się zamówić transport roweru u przewoźnika, nie musimy niepokoić się o dostarczenie surowców osłaniających paczkę.

Cena transportu roweru

Cena przewozu roweru jest zależna od kilku uwarunkowań, takich jak: długości trasy, liczby jednośladów, ich wielkości, a także daty wykonania przewozu. Np., przewóz roweru z Londynu (Wielka Brytania) do Krakowa (Polska) to cena około 90 PLN. Za przewóz jednośladu z Holandii do Częstochowy zapłacimy około 120 złotych. Przewóz roweru trekkingowego z Kamienicy do Łodzi to koszt 80 zł.