(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

2 bicycles (Nr 4822216)

2 bicycles

Waga w kg (łączna):

60.00

Dystans: 1521.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Katalonia, Barcelona

28 sie 2019

Adres i termin dostawy

Wielka Brytania, Anglia, Woking

10 wrz 2019


Transport rowerów

Przewóz jednośladów odnosi się do sytuacji, w których pragniemy wybrać się na wypad na odległych trasach, a nie mamy sposobu przetransportowania jednośladu. Opcję na przewóz jednośladów wysyłają także sprzedawcy i nabywcy jednośladów, a także osoby, które dają jednoślad w prezencie.

Szykowanie jednośladu do transportu

W przypadku, gdy przewozimy nowiusieńki rower należy zostawić go w oryginalnym pakunku. Kiedy potrzebujemy to przewozimy też jednoślad, który już był używany, jednak najlepiej ulokować go w opakowaniu po rowerze (warto wykorzystać elementy oryginalnego kartonu albo nabyć taki karton w markecie remontowym albo rowerowym). Przed umieszczeniem jednośladu w pudle trzeba poodkręcać oraz zdjąć wszystkie ruchome części – pedały, dzwonek, kierownicę. Powyższe części jednośladu najlepiej ułożyć w oddzielnych, małych pudełkach lub zabezpieczyć wycinkami tektury i podłączyć je do ramy roweru. Ramę i kierownicę opłaca się okręcić folią bąbelkową (warstwa folii powinna posiadać przynajmniej dwa centymetry grubości). Wystające części takie jak śruby lub przerzutki wypadałoby zabezpieczyć tekturowymi ochraniaczami. Puste obszary w kartonie należy zabezpieczyć makulaturą lub folią bąbelkową bądź folią stretch w roli tłumika drgań. Dzięki temu rower nie jest w stanie przemieszczać się w paczce. W następnej kolejności karton zapieczętowujemy grubą i solidną taśmą.

Jeśli podejmiemy decyzję, aby zamówić przewóz roweru u przewoźnika, nie musimy kłopotać się o zapewnienie surowców ochraniających przesyłkę.

Cena transportu jednośladu

Cena przewozu roweru jest zależna od paru czynników, takich jak: odległości od miejsca nadania do miejsca docelowego, liczby rowerów, ich wielkości, a także daty wykonania transportu. Na przykład przewóz jednośladu z Londynu (Anglia) do Krakowa (Polska) to koszt niecałe 90 PLN. Za transport jednośladu z Holandii do Częstochowy będzie nas kosztowało około 120 złotych. Transport roweru trekkingowego z Kamienicy do Łodzi to koszt 80 złotych.