2 bicycles (Nr 5410298)

2 bicycles

Waga w kg (łączna):

20

Dystans: 1860.00 km

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Anglia, Sidmouth

16 wrz 2020

Adres i termin dostawy

Włochy, Emilia-Romania, Cervia

20 wrz 2020


Transport rowerów

Transport rowerów tyczy się sytuacji, w których myślimy o tym, aby wybrać się na wyprawę na odległych trasach, a nie mamy możliwości przetransportowania roweru. Potrzebę na transport jednośladów potrzebują także sprzedawcy i nabywcy dwóch kółek, a również ludzie, którzy ofiarowują rower jako upominek.

Szykowanie roweru do przewozu

W przypadku, jak transportujemy nowy rower należy zostawić go w oryginalnym kartonie. Jeśli potrzebujemy to przewozimy również jednoślad, który już był używany, jednak najlepiej osadzić go w opakowaniu po rowerze (opłaca się posłużyć się elementami oryginalnego pudła czy też zakupić odpowiedni karton w supermarkecie budowlanym ewentualnie rowerowym). Przed umieszczeniem jednośladu w kartonie , należy poodkręcać oraz usunąć wszelkie ruchome części – sztycę z siodełkiem, lampy, czasomierz. Wyżej wymienione elementy roweru dobrze będzie ulokować w osobnych, mniejszych pudełkach bądź zabezpieczyć fragmentami brystolu i podpiąć je do ramy roweru. Ramę i kierownicę trzeba zawinąć folią bąbelkową (warstwa folii powinna mieć minimalnie 2 cm grubości). Wystające części na przykład jak śruby ewentualnie przerzutki należy osłonić kartonowymi nakładkami. Puste przestrzenie w kartonie należy zabezpieczyć gazetami czy też folią bąbelkową lub folią stretch w roli tłumika drgań. Dzięki takiemu zabiegowi rower nie jest w stanie przemieszczać się w kartonie. W następnej kolejności pudło zamykamy szeroką i solidną taśmą.

Kiedy podejmiemy decyzję, aby zlecić transport jednośladu w firmie transportowej, nie musimy kłopotać się o dostarczenie tworzyw osłaniających paczkę.

Cena transportu roweru

Cena przewozu roweru jest uzależniona od paru czynników, takich jak: liczby kilometrów potrzebnych do przejechania, liczby rowerów, ich wielkości, a także terminu wykonania transportu. Na przykład transport roweru z Londynu (Anglia) do Krakowa (Polska) to koszt niecałe 90 złotych. Za transport roweru z Częstochowy do Holandii to koszt około 120 zł. Przewóz roweru trekkingowego z Kamienicy do Łodzi to cena 80 złotych.