(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

2 bicycles (Nr 5666715)

2 bicycles

Waga w kg (łączna):

40

Dystans: 2439.00 km

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Devon, Barnstaple

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Andaluzja, Grenada

25 mar 2020


Transport rowerów

Przewóz dwóch kółek odnosi się do sytuacji, w których myślimy o tym, aby wyruszyć na wypad na dalekich trasach, a nie mamy możliwości przetransportowania jednośladu. Opcję na transport jednośladów zlecają również sprzedawcy i nabywcy jednośladów, a również ludzie, którzy dają jednoślad w prezencie.

Organizowanie jednośladu do transportu

W sytuacji, gdy transportujemy nowiusieńki rower trzeba pozostawić go w oryginalnym opakowaniu. Gdy chcemy to przewozimy również jednoślad, który już był używany, jednak przydałoby się umieścić go w pudle po rowerze (należy skorzystać z oryginalnego pudła albo zakupić właściwy karton w sklepie budowlanym bądź rowerowym). Przed umieszczeniem roweru w kartonie , należy poodkręcać i usunąć jakiekolwiek ruchome elementy – sztycę z siodełkiem, lampy, czasomierz. Powyższe elementy jednośladu dobrze będzie ułożyć w odrębnych, mniejszych kartonach albo osłonić kawałkami brystolu i przypiąć je do ramy roweru. Ramę i kierownicę opłaca się poosłaniać folią bąbelkową (warstwa folii powinna posiadać co najmniej 2 centymetry grubości). Wystające elementy , przykładowo jak śruby czy też przerzutki należy zabezpieczyć tekturowymi ochraniaczami. Puste przestrzenie w pudle trzeba osłonić gazetami lub folią bąbelkową lub folią stretch w roli tłumika drgań. Dzięki temu rower nie będzie przemieszczać się w kartonie. W następnej kolejności karton zamykamy szeroką i mocną taśmą.

Jeżeli podejmiemy decyzję, aby zamówić przewóz jednośladu w firmie przewozowej, nie musimy martwić się o zapewnienie surowców zabezpieczających rower.

Cena przewozu roweru

Cena przewozu roweru jest zależna od niewielkiej ilości czynników, takich jak: odległości od miejsca nadania do miejsca docelowego, ilości jednośladów, ich wielkości, a również daty realizacji przewozu. Np., przewóz roweru z Londynu (Anglia) do Krakowa (Polska) to koszt niecałe 90 PLN. Za przewóz roweru z Częstochowy do Holandii będzie nas kosztowało niecałe 120 złotych. Transport roweru trekkingowego z Kamienicy do Łodzi to koszt 80 PLN.