(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

2 bicycles (Nr 5920998)

2 bicycles

Waga w kg (łączna):

15

Dystans: 2133.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Katalonia, Igualada

9 lip 2020

Adres i termin dostawy

Wielka Brytania, Fife, Kirkcaldy

16 lip 2020


Transport rowerów

Przewóz jednośladów dotyczy sytuacji, w jakich chcemy wyruszyć na wyprawę na odległych trasach, a nie mamy szansy przewiezienia jednośladu. Potrzebę na transport dwóch kółek zlecają także sprzedawcy i nabywcy rowerów, a także osoby, które podarowują rower jako upominek.

Organizowanie roweru do przewozu

W sytuacji, jak przewozimy nowiusieńki jednoślad opłaca się zostawić go w oryginalnym pudle. Gdy potrzebujemy to przewozimy też jednoślad, który jest nienowy, jednak warto osadzić go w kartonie po rowerze (opłaca się skorzystać z oryginalnego pudła lub nabyć taki karton w sklepie remontowym bądź rowerowym). Przed ulokowaniem jednośladu w opakowaniu warto poodkręcać i zdjąć wszelkie ruchome części – pedały, dzwonek, kierownicę. Wcześniej opisane części roweru najlepiej umieścić w osobnych, mniejszych kartonach albo osłonić kawałkami tektury i umocować je do ramy roweru. Ramę i kierownicę warto obwinąć folią bąbelkową (warstwa folii powinna mieć minimalnie dwa cm grubości). Wychodzące części , przykładowo jak śruby ewentualnie przerzutki opłaca się zabezpieczyć tekturowymi nakładkami. Puste powierzchnie w pudle opłaca się osłonić makulaturą ewentualnie folią bąbelkową czy też folią stretch w roli tłumika drgań. Dzięki takim zabezpieczeniom jednoślad nie jest w stanie przemieszczać się w paczce. W następnej kolejności karton zamykamy szeroką i solidną taśmą.

Jeśli podejmiemy decyzję, aby zamówić transport jednośladu w firmie przewozowej, nie musimy kłopotać się o dowiezienie materiałów chroniących przesyłkę.

Cena przewozu jednośladu

Cena transportu roweru jest zależna od paru uwarunkowań, takich jak: długości trasy, liczby jednośladów, ich gabarytów, a także terminu realizacji przewozu. Np., transport jednośladu z Londynu (Wielka Brytania) do Krakowa (Polska) to cena średnio 90 zł. Za transport roweru z Częstochowy do Holandii będzie nas kosztowało niecałe 120 PLN. Przewóz roweru trekkingowego z Łodzi do Kamienicy to koszt 80 zł.