(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

2 bicycles (Nr 6301116)

2 bicycles

Waga w kg (łączna):

31

Dystans: 463.00 km

Adres i termin nadania

Belgia, Region Stołeczny Brukseli, Bruksela

13 wrz 2020

Adres i termin dostawy

Wielka Brytania, West Berkshire, Newbury

Termin elastyczny


Transport rowerów

Przewóz jednośladów dotyczy sytuacji, w których chcemy wybrać się na przejażdżkę na odległych trasach, a nie mamy szansy przewiezienia jednośladu. Opcję na transport dwóch kółek wysyłają również sprzedawcy i nabywcy rowerów, a również osoby, które ofiarowują rower w prezencie.

Organizowanie jednośladu do przewozu

W przypadku, gdy przewozimy nowy jednoślad opłaca się zostawić go w oryginalnym pakunku. Gdy chcemy to przewozimy również jednoślad, który już był używany, jednak dobrze będzie ulokować go w pudle po rowerze (warto skorzystać z oryginalnego opakowania czy też zakupić taki karton w supermarkecie budowlanym albo rowerowym). Przed umieszczeniem roweru w kartonie trzeba poodkręcać oraz ściągnąć jakiekolwiek ruchome elementy – sztycę z siodełkiem, lampy, kierownicę. Wcześniej opisane części roweru warto osadzić w oddzielnych, małych kartonach lub ewentualnie zabezpieczyć kawałkami brystolu i przyczepić je do ramy roweru. Ramę i kierownicę trzeba pookręcać folią bąbelkową (warstwa folii powinna posiadać minimalnie dwa cm grubości). Wystające fragmenty takie jak śruby bądź przerzutki opłaca się zabezpieczyć brystolowymi ochraniaczami. Puste płaszczyzny w pudle trzeba zabezpieczyć gazetami bądź folią bąbelkową bądź folią stretch w roli tłumika drgań. Dzięki takim zabezpieczeniom jednoślad nie będzie przesuwać się w kartonie. W następnej kolejności pudło zaklejamy szeroką i mocną taśmą.

Gdy zdecydujemy się zlecić transport roweru w firmie transportowej, nie musimy martwić się o dowiezienie materiałów zabezpieczających jednoślad.

Koszt transportu roweru

Cena przewozu roweru jest zależna od niewielkiej ilości uwarunkowań, takich jak: długości trasy, ilości jednośladów, ich gabarytów, a również daty realizacji transportu. Przykładowo przewóz jednośladu z Londynu (Anglia) do Krakowa (Polska) to cena ok. 90 zł. Za transport roweru z Holandii do Częstochowy zapłacimy niecałe 120 złotych. Transport roweru trekkingowego z Łodzi do Kamienicy to koszt 80 złotych.