(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

2 bikes (Nr 5384750)

2 bikes

Waga w kg (łączna):

10

Dystans: 2260.00 km

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, South Lanarkshire, Biggar

Od 20 gru 2019 do 23 gru 2019

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Madryt, Madryt

Termin elastyczny


Transport rowerów

Przewóz rowerów tyczy się sytuacji, w których myślimy o tym, aby wybrać się na wypad na dalekich trasach, a nie mamy możliwości przetransportowania roweru. Potrzebę na transport rowerów potrzebują również sprzedawcy i nabywcy jednośladów, a także osoby, które dają jednoślad w prezencie.

Organizowanie jednośladu do przewozu

W sytuacji, jak transportujemy nowy jednoślad warto zostawić go w oryginalnym kartonie. Kiedy potrzebujemy to transportujemy również rower, który już był używany, jednak dobrze będzie ulokować go w pudle po rowerze (opłaca się posłużyć się elementami oryginalnego pudła , ewentualnie nabyć stosowny karton w markecie remontowym ewentualnie rowerowym). Przed ulokowaniem jednośladu w kartonie trzeba poodkręcać i ściągnąć wszystkie ruszające się elementy – sztycę z siodełkiem, dzwonek, czasomierz. Powyższe części roweru przydałoby się ułożyć w osobnych, małych pudełkach bądź zabezpieczyć fragmentami brystolu i zamocować je do ramy roweru. Ramę i kierownicę warto poobwijać folią bąbelkową (warstwa folii powinna mieć przynajmniej 2 cm grubości). Wystające części takie jak śruby czy też przerzutki warto zabezpieczyć tekturowymi nakładkami. Puste płaszczyzny w opakowaniu warto osłonić makulaturą bądź folią bąbelkową ewentualnie folią stretch w roli tłumika drgań. Dzięki temu rower nie będzie przemieszczać się w pudle. W następnej kolejności pudło zamykamy grubą i mocną taśmą.

Gdy podejmiemy decyzję, aby zamówić transport roweru u przewoźnika, nie musimy martwić się o dowiezienie surowców osłaniających paczkę.

Koszt przewozu roweru

Cena przewozu roweru jest zależna od kilku czynników, takich jak: długości trasy, liczby rowerów, ich gabarytów, a również terminu realizacji transportu. Na przykład transport jednośladu z Londynu (Wielka Brytania) do Krakowa (Polska) to cena około 90 PLN. Za przewóz roweru z Holandii do Częstochowy to koszt ok. 120 PLN. Przewóz jednośladu trekkingowego z Kamienicy do Łodzi to koszt 80 zł.